Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > AZS Olsztyn z nowym sponsorem

AZS Olsztyn z nowym sponsorem

fot. Izabela Kornas

W czwartek w olsztyńskim ratuszu doszło do podpisania umowy sponsorskiej pomiędzy spółką Libra Project a Indykpolem AZS Olsztyn. - Dzięki temu zabezpieczyliśmy budżet w 95 procentach - mówi Tomasz Jankowski, prezes klubu.

Umowa opiewa na blisko milion złotych i będzie obowiązywała przez najbliższy rok z opcją przedłużenia na kolejne lata. – Przez przypadek znalazłem się na jednym z meczów Indykpolu, w którym walczył o piąte miejsce w zeszłym sezonie. To wtedy zrodził się w głowie pomysł na sponsorowanie drużyny – wyjaśnia Lech Chudy, prezes spółki Libra Project, która w Olsztynie buduje Galerię Warmińską. – Zobaczyłem panującą atmosferę w hali Urania i te spontaniczne zachowania kibiców. To mnie urzekło – dodaje.

Pieniądze, które w ramach porozumienia otrzyma siatkarski klub, pozwolą drużynie skupić się na aspekcie sportowym przed zbliżającym się wielkimi krokami sezonem w PlusLidze. – Nie będzie takiej sytuacji, jak w niektórych klubach, gdzie pensje dla trenerów czy pracowników nie są wypłacane na czas albo w ogóle. Mamy nadzieję, że do startu rozgrywek znajdziemy jeszcze kilku sponsorów i dopniemy budżet do końca – zapowiadają władze klubu.

Posiadanie odpowiednich środków finansowych jest niezbędne dla zespołu, który ma włączyć się do gry o czołowe lokaty w lidze. – Bez tego trudno osiągnąć wyznaczane cele i spełnić oczekiwania kibiców – mówi wprost Krzysztof Stelmach, trener Indykpolu. – Sądzę, że zespół, jaki zbudowaliśmy w tym roku, jest na podobnym poziomie jak poprzedni – ocenia.* więcej w serwisie olsztyn.sport.pl

 

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-08-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved