Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Przebudowany gliwicki AZS trenuje w Szczyrku

Przebudowany gliwicki AZS trenuje w Szczyrku

fot. archiwum

Po nieudanej walce o awans na zaplecze ekstraklasy w gliwickim AZS-ie Politechniki Śląskiej doszło do gruntownej przebudowy zespołu. Z ubiegłorocznego składu została jedynie trójka siatkarek, a klub podpisał już umowy z dziesięcioma nowymi.

AZS Politechniki Śląskiej Gliwice od wielu lat jest jednym z najsilniejszych zespołów na drugoligowych parkietach. Nie inaczej było w sezonie 2013/2014, kiedy to gliwiczanki wygrały grupę 2., a następnie po czterech meczach play-off zagwarantowały sobie udział w półfinałach II ligi. Ostatecznie team ze Śląska nie zdołał wywalczyć promocji na turnieju w Łodzi oraz w meczach barażowych z PLKS-em Pszczyna i Wisłą Kraków i pozostał na drugoligowym froncie. Przed nowymi rozgrywkami cele jednak nie uległy zmianie – AZS ma walczyć o wejście do I ligi. – Dużo zespołów z naszej grupy też mocno zmieniło skład i wydaje mi się, że będzie jeszcze trudniej awansować niż w zeszłym roku – przyznał drugi trener AZS-u, Wojciech Czapla.

Porażka w najważniejszych meczach sezonu poskutkowała prawdziwym wietrzeniem szatni. Zespół opuściła większość zawodniczek z Magdaleną Kluzą, Olgą Pauliukouskają i Natalią Perlińską na czele. Z ubiegłorocznego składu w Gliwicach zdecydowała się zostać jedynie trójka zawodniczek: doświadczona kapitan zespołu, środkowa Sylwia Pastuszko, rozgrywająca Anna Wrzeszcz oraz przyjmująca Karolina Pawłowska. Zapełnienie tak ogromnej ilości wakatów nie było łatwym zadaniem, jednak w Gliwicach udało się zebrać niemal wszystkie klocki w siatkarskiej układance. Po roku przerwy do AZS-u wróciła libero Daria Anton, która o miejsce w szóstce będzie walczyła z Martyniką Robel oraz Alicją Markiewicz. Pierwsza z wymienionej dwójki ostatni sezon spędziła w PSPS-ie Chemiku Police, natomiast druga grała w barwach łódzkiego ŁKS-u. Konkurentką na pozycji rozgrywającej dla Anny Wrzeszcz będzie Karolina Kupczak. W przeszłości ta siatkarka reprezentowała barwy m.in. SMS-u Opole oraz San Pajdy Jarosław. Na pozycji atakującej zakontraktowano Karolinę Grzelak. Urodzona w 1993 roku siatkarka ma 184 centymetry wzrostu i ostatni sezon spędziła w Gorlicach. Jej konkurentką na tej pozycji będzie Patrycja Ząbek sprowadzona z pierwszoligowej Silesii Volley. Na skrzydle zagrają również Patrycja Drożdzińska oraz doświadczona Małgorzata Sikora . Warto zwrócić uwagę szczególnie na tę drugą siatkarkę. Wychowanka Wandy Kraków w swojej karierze broniła barw krakowskiej Wisły, PLKS-u Pszczyna, Piasta Szczecin czy Sparty Warszawa. Na środku siatki, oprócz Pastuszko, zagra także Karolina Szewczyk. Do tego składu może jednak dołączyć jeszcze jedna lub dwie zawodniczki. Blisko porozumienia z AZS-em jest przyjmująca Paulina Dereń, która w zeszłym sezonie grał w pierwszoligowej Silesii Volley, a wcześniej reprezentowała barwy gliwickiego zespołu. – AZS będzie w tym roku walczył o wejście do I ligi i chciałabym pomóc w tym zespołowi. Mam nadzieję, że wspólnymi siłami wywalczymy ten awans – optymistycznie na nadchodzące rozgrywki patrzy Małgorzata Sikora. Na ławce trenerskiej AZS-u, tak samo jak w zeszłym sezonie, zasiadać będzie Krzysztof Czapla (I trener) oraz Wojciech Czapla (II trener).

W poniedziałek 13-osobowy skład wraz z trenerem Wojciechem Czaplą udał się do Szczyrku na tygodniowe zgrupowanie przedsezonowe. Pobyt w górach ma posłużyć zawodniczkom nie tylko jako forma przygotowania do nowych rozgrywek, ale także jako czas na integrację i lepsze poznanie siebie nawzajem. – Od zeszłego sezonu bardzo dużo zmieniło się w naszej drużynie, zostały tylko trzy zawodniczki, a dołączyło aż dziesięć nowych. Ten obóz traktujemy też jako integracyjny, bo nie wszystkie dziewczyny się znają. Oprócz ciężkiej pracy chcę, żeby podczas tego wyjazdu zespół lepiej się poznał. Na pewno dobrze przepracujemy ten okres. Ten tydzień porządnej pracy przyniesie efekty w późniejszym czasie – skomentował drugi trener AZS-u.źródło: inf. własna, tvimperium.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2014-08-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved