Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Mirosław Przepełski: Nie mamy na to żadnego wpływu

Mirosław Przepełski: Nie mamy na to żadnego wpływu

fot. archiwum

- To jest decyzja Polsatu, który ma prawa telewizyjne i marketingowe. Musimy się zastanowić, jak rozwiązywać takie problemy w przyszłości - przyznaje bezradny wobec zaistniałej sytuacji prezes PZPS-u Mirosław Przedpełski i apeluje... o pomoc rządu.

Zarząd telewizji Polsat poinformował, że kibic, który będzie chciał obejrzeć wszystkie mecze siatkarskiego mundialu, będzie musiał zapłacić ponad 90 złotych. Decyzja ta w internecie wywołała burzę. Mirosław Przedpełski sugeruje, że sprawą powinna się zająć strona rządowa. – Powinna być jedna organizacja, która koordynuje takie przedsięwzięcia – ze strony rządowej. Taka impreza powinna być wykorzystana do promocji Polski, ale obawiam się, że nie będzie w pełni. My odpowiadamy za stronę sportową. Innych komentarzy proszę się nie spodziewać – powiedział.

Polsat tłumaczy, że koduje mecze, bo wycofali się sponsorzy transmisji w kanale otwartym, poza tym żadna inna telewizja nie była zainteresowana pokazywaniem mistrzostw, w dodatku polski rząd nie wsparł imprezy. Stacja najbogatszego Polaka Zygmunta Solorza nie spodziewała się tego, gdy w 2008 roku kupiła prawa do mistrzostw za astronomiczną jak na siatkówkę kwotę 15 mln euro. Po raz pierwszy w historii tego sportu telewizja stała się głównym organizatorem mundialu. – Myślę, że można to jeszcze zmienić. Jest czas, żeby zarówno Polsat, jak i strona rządowa trochę wspomogły tę sytuację. Wykonujemy olbrzymią pracę, żeby mistrzostwa zrobić na najwyższym światowym poziomie, a część ludzi może tego nie zobaczyć – dodaje prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

  

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-08-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved