Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Aleksiej Werbow: Będziemy grać tym składem, który mamy

Aleksiej Werbow: Będziemy grać tym składem, który mamy

fot. archiwum

- Reprezentacja Rosji niezależnie od kontuzji czołowych zawodników jest zdolna do odniesienia sukcesu w czempionacie w Polsce - uważa Aleksiej Werbow. Jego, Jewgienija Siwożeleza oraz Maksima Michajłowa zabraknie w składzie Sbornej na mistrzostwa świata.

Wymienioną trójkę graczy ze startu wyeliminowały kontuzje. – Zawsze jest źle, gdy zawodnicy odnoszą kontuzje – powiedział Aleksiej Werbow.Jednak nikt naszej trójce nie gwarantował miejsca w drużynie narodowej, gdybyśmy byli zdrowi. O udział w mistrzostwach walczy się na zgrupowaniach oraz w sprawdzianach przed startem.

Aleksiej Werbow dodał, że kadra Rosji w tym roku mocno cierpi ze względu na kłopoty zdrowotne zawodników. – Chyba żaden zespół nie został tak poważnie osłabiony. Aż trzech graczy musiało przejść poważne operacje. Będziemy grać tym składem, który mamy. Zespół, który uda się do Polski, jest w stanie odnosić zwycięstwa – powiedział Aleksiej Werbow.

Zdaniem rosyjskiego libero mimo takiego osłabienia szanse na odniesienie sukcesu w mistrzostwach świata są duże. – Dużo będzie zależeć od stanu psychicznego i fizycznego drużyny. Czy zawodnicy będą w stanie stworzyć team, czy nie zabraknie tak bardzo ważnego bojowego ducha – dodał Aleksiej Werbow.Rosjanie są aktualnymi mistrzami olimpijskimi oraz mistrzami Europy. W pierwszej fazie mistrzostw świata w piłce siatkowej mężczyzn Polska 2014 zagrają w Gdańsku w grupie C z Bułgarią, Kanadą, Egiptem, Chinami i Meksykiem. Obecnie zawodnicy Sbornej przebywają na zgrupowaniu. Od 16 do 18 sierpnia wezmą udział w Memoriale Huberta Wagnera w Krakowie, gdzie wystąpią również zespoły Bułgarii, Chin i Polski.

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-08-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved