Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Zmiana w kadrze Niemiec przygotowującej się do mundialu

Zmiana w kadrze Niemiec przygotowującej się do mundialu

fot. volleyball.de

Siatkarze reprezentacji Niemiec po wolnym weekendzie rozpoczęli kolejny tydzień przygotowań. Podopiecznych Vitala Heynena czekają pierwsze sprawdziany, z Australią. Warta odnotowania jest jednak inna informacja, o zmianie rozgrywającego w składzie.

Mowa tutaj o Janie Zimmermannie, który w środę zastąpił Simona Tischera, notabene swojego klubowego kolegę. Doświadczony rozgrywający nie doszedł jeszcze w pełni do siebie po operacjach obu kolan i zdecydowano, że jego program przygotowań, choć idzie zgodnie z planem, będzie już ukierunkowany stricte na sezon ligowy. Jan Zimmermann, przypomnijmy, brał już udział w tegorocznej edycji Ligi Światowej, dostał nawet swoje szanse pokazania się na boisku.

Przez ostatnie dwa tygodnie niemiecka reprezentacja ciężko pracowała. – Trenowaliśmy przez 13 dni, po sześć godzin dziennie. Zawodnicy indywidualnie dostawali jeden dzień wolnego – opowiada trener Heynen. W poniedziałek do Kienbaum mają dotrzeć także Australijczycy i przez najbliższych kilka dni zespoły będą trenowały i rozegrają kilka gier kontrolnych. Jak przyznaje Vital Heynen, dla niego podczas tych test-meczów nie liczy się wynik, a gra. Tak będzie do 10 sierpnia, a potem Niemcy wyruszą do Spały, na spotkania z biało-czerwonymi. Ekipa Vitala Heynena rozegra także sparingi z Włochami na wyjeździe i USA u siebie.

źródło: inf. własna, volleyball-verband.de

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-08-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved