Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Zakopane mało gościnne dla siatkarek ze Świecia

Zakopane mało gościnne dla siatkarek ze Świecia

fot. archiwum

Beniaminek ze Świecia rozpoczął w poniedziałek zgrupowanie w Zakopanem. Stolica polskich Tatr okazała póki co jest mało gościnna dla podopiecznych Mariusza Bujka. - Na razie ciągle leje - relacjonuje szkoleniowiec Jokera.

Zespół Jokera Mekro Świecie w minionym tygodniu rozpoczął przygotowania do sezonu, a już teraz przeniósł się o kilkaset kilometrów na południe, gdzie w Zakopanem rozpoczął kolejny etap treningów. – Od kilkunastu godzin jesteśmy w stolicy Tatr, ale póki co pogoda nie rozpieszcza. Ciągle pada, przez co będziemy musieli zmodyfikować nasz plan przygotowań – mówi Mariusz Bujek, który poprowadzi zespół ze Świecia w rozgrywkach I ligi kobiet. – Na razie cierpliwie czekamy, aż pogoda się poprawi. Chcieliśmy wyjść na szlak. Dziewczyny co prawda z cukru nie są, ale trudno wędruje się po górach, gdy z nieba walą pioruny – dodał trener beniaminka.

Przez najbliższe kilka dni podopieczne Mariusza Bujka będą trenować pod Tatrami, tymczasem klub wciąż nie znalazł zawodniczki, która zastąpiłaby na libero Magdalenę Walczak, która kilka tygodni temu rozwiązała kontrakt. W mediach pojawiły się informację, że tę doświadczoną siatkarkę mogłaby zastąpić Marta Kutikow, jednak szkoleniowiec Jokera podkreśla, że ten transfer nie jest przesądzony. – Nowej libero jeszcze nie znaleźliśmy, ale z drugiej strony nie mamy aż tak wielkiego ciśnienia, bowiem w naszych szeregach jest już jedna libero – Alicja Walczak, która będzie mogła zastąpić Magdalenę Walczak.

Przypomnijmy, iż do tej pory klub ze Świecia zakontraktował sześć nowych zawodniczek: Hannę Łukasiewicz, Patrycję Flakus, Martę Ziółkowską, Katarzynę Możdżeń, Patrycję Wyrwę oraz współpracującą z Mariuszem Bujkiem w Aleksandrowie Łódzkim, Aleksandrę Przepiórkę.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-08-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved