Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Wojtasik i Witczak najlepsi w Rutnicki Cup

Wojtasik i Witczak najlepsi w Rutnicki Cup

fot. archiwum

W niedzielę 27 lipca na plaży w Zbąszyniu odbył się wielki finał turnieju Rutnicki Cup 2014. Była to już dziewiąta edycja tych zawodów, a w tym roku do walki o puchar posła Jakuba Rutnickiego przystąpiły aż 22 pary siatkarzy plażowych.

Byli to zwycięzcy poszczególnych eliminacji z Pniew, Sierakowa, Piły Chrzypska Wielkiego, Wolsztyna a także pary ze Zbąszynia, którym przyznano dzikie karty. Wszystkie duety prezentowały umiejętności na bardzo wysokim poziomie, co sprawiło, że wiele meczów rozstrzyganych było po walce na przewagi. Pomimo że mecze rozgrywane były w ponad 30-stopniowym upale, siatkarze nie odpuszczali i grali do samego końca. Kibice doceniali wysiłek i starania najlepszych siatkarzy, nagradzając ich przez cały turniej gromkimi brawami.

Kibice ze Zbąszynia dopingowi swoje pary, co przyniosło efekt w postaci drugiego miejsca. W tym roku nagrody przyznawano ośmiu pierwszym parom, w związku z czym wiele meczów było bardzo zaciętych i stało na wysokim poziomie.

W pierwszym półfinale spotkała się para Piotr Janiak i Sebastian Kaczmarek ze zbąszyńską parą Marcin Szczechowicz i Alex Andryszewski. Ci ostatni zawodnicy dali pokaz swoich prawdziwych umiejętności. Pokonali parę Janiak/Kaczmarek dość wysoko i po raz pierwszy w turnieju Rutnicki Cup awansowali do finału, ku radości wielu zbąszyńskich kibiców. To bardzo młodzi zawodnicy, przed którymi wielka kariera stoi otworem.Drugi półfinał się nie odbył. Para Paweł Czapla i Paweł Maciejewicz musiała poddać się ze względu na osłabienie tego pierwszego zawodnika, w związku z tym mecz półfinałowy z parą Dominik Witczak i Damian Wojtasik nie został rozegrany. A emocji na pewno by nie zabrakło. Warto dodać, że Paweł Maciejewicz to bardzo utytułowany zawodnik – jest pięciokrotnym mistrzem Polski ze Skrą Bełchatów. Z tym klubem zdobywał też wiele innych cennych medali. Maciejewicz był najstarszym zawodnikiem w turnieju Rutnicki Cup i wraz z partnerem do meczu półfinałowego nie przegrali żadnego spotkania.

Trzecie miejsce przypadło parze Piotr Janiak i Sebastian Kaczmarek. Ten pierwszy to dwukrotny zwycięzca turnieju Rutnicki Cup. Tym razem wraz z partnerem stanął na najniższym stopniu podium. W finale spotkały się dwie zdecydowanie najlepsze tegoroczne pary Rutnicki Cup – Dominik Witczak i Damian Wojtasik oraz Marcin Szczechowicz i Alex Andryszewski. Pierwsza dwójka to bardzo utytułowani zawodnicy. Dominik Witczak jest dwukrotnym mistrzem Polski w piłce siatkowej na plaży z roku 2006 i 2008 oraz wicemistrzem Polski w piłce siatkowej z ZAKSĄ Kędzierzyn Koźle w sezonie 2010/2011 i 2012/2013. Damian Wojtasik to również dwukrotny złoty medalista mistrzostw Polski w siatkówce plażowej. Doświadczenie stało po stronie pary Witczak/Wojtasik, która wykorzystała je w 100%. Zawodnicy ci dość łatwo w finale pokonali parę Szczechowicz/Andryszewski, wygrywając dziewiąta edycję turnieju Rutnicki Cup. Duet ten od samego początku turnieju stawiany był w roli faworyta i oczekiwań kibiców nie zawiódł. Pomimo że swój pierwszy mecz Wojtasik i Witczak przegrali z parą Alan Goltz i Dawid Witkiewicz, kolejne spotkania dość łatwo wygrywali.

Medale oraz puchary dla czterech pierwszych par wręczył starosta nowotomyski Andrzej Wilkoński oraz burmistrz Zbąszynia Tomasz Kurasiński.

Klasyfikacja finału Rutnicki Cup 2014:
I miejsce – Dominik Witczak i Damian Wojtasik
II miejsce – Marcin Szczechowicz i Alex Andryszewski
II miejsce – Piotr Janiak i Sebastian Kaczmarek
IV miejsce – Paweł Czapla i Paweł Maciejewicz
V-VI miejsce – Przemysław Jeton i Konrad Grześkowiak oraz Krzysztof Baran i Patryk Baran
VI-VII miejsce – Dawid Witkiewicz i Alan Goltz oraz Mateusz Kiersznicki i Bartosz Haberland

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-08-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved