Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > WGP, gr. M: Portorykanki lepsze od Kuby dopiero w tie-breaku

WGP, gr. M: Portorykanki lepsze od Kuby dopiero w tie-breaku

fot. FIVB

Pięć setów, pełnych dobrej gry, ale i wielu błędów, zagrały na koniec turnieju World Grand Prix w Peru drużyny narodowe Kuby i Portoryko. W tie-breaku dużo lepsze okazały się Portorykanki i tym samym zapisały na swoim koncie trzecią wygraną w tym turnieju.

Portorykanki znakomicie otworzyły spotkanie. Grały znakomicie w każdym elemencie, a liderką wydawała się być Karina Ocasio, która w całym meczu zdobyła 25 punktów. Trener Kubanek Juan Carlos Gala szybko wykorzystał obie przysługujące mu przerwy. Nic to jednak nie dało, Portorykanki dalej przeważały  i ostatecznie pozwoliły rywalkom zdobyć zaledwie 15 punktów. Ostatnie oczko w tej części meczu zdobyła doświadczona Aurea Cruz.

Kubanki jednak szybko zapomniały o nieudanym secie, zdecydowanie poprawiły jakość swojej gry i na przerwie technicznej prowadziły 8:5. Po raz kolejny liderką zespołu była młodziutka Melissa Vargas, do której kierowana była większość piłek, w całym spotkaniu zdobyła ona 23 punkty. Kubanki utrzymywały przewagę i na kolejnej przerwie technicznej miały dwa oczka w zapasie. Rywalki robiły, co mogły, aby odrobić straty, ale kubańska zagrywka okazała się zbyt silna. Wkrótce w meczu był już remis 1:1.

Dobra gra Kubanek w ataku i w polu zagrywki pozwoliła im otworzyć trzecią partię wynikiem 8:2. Trener Jose Mieles widząc, że sytuacja nie układa się po myśli jego zespołu, próbował rotować składem. Zabieg ten po części okazał się skuteczny, bowiem Portorykanki sukcesywnie odrabiały straty, doprowadzając do remisu 22:22. Ostatecznie jednak doszło do gry na przewagi, w której lepsze okazały się Kubanki i to one były bliżej sukcesu w meczu. Zdobyły one także swój pierwszy punkt w tegorocznym cyklu World Grand Prix.Portorykanki wzięły się jednak ostro do pracy i już od początku czwartego seta starały się przejąć kontrolę nad tym, co dzieje się na boisku. Dobrze zagrywały, były skuteczne w ataku, ograniczyły ilość własnych błędów. Powodowało to, że przewaga była już spora. Trener Juan Carlos Gala próbował rotować składem, na boisko weszły m.in.  Janet Alvarez, Elena Moreno i Yelennis Diaz, ale nie były one w stanie odwrócić losów tej partii i ostatecznie o zwycięstwie zadecydował tie-break. W nim Portorykankom udało się kilkoma znakomitymi akcjami wypracować kilka punktów przewagi i ostatecznie zakończyć turniej w Trujillo na pierwszym miejscu z kompletem zwycięstw.

Portorykanki w tym meczu zdobyły najwięcej punktów blokiem w tym sezonie (17, przy 7 blokach rywalek), aż pięć z nich było dziełem Kariny Ocasio, najlepszej zawodniczki spotkania. Kubanki za to lepiej zagrywały, zdobywając tym elementem 7 oczek, przy 3 asach serwisowych zespołu z Portoryko, były jednak minimalnie słabsze w ataku, a przede wszystkim oddały przeciwniczkom za dużo punktów po błędach własnych. Obie ekipy jednak myliły się dość często, Kubanki aż 32 razy, Portoryko 23. – Jestem bardzo szczęśliwa, ponieważ jest to pierwszy raz, kiedy wygrałyśmy trzy mecze z rzędu w World Grand Prix. Kuba cały czas poprawia swój poziom – powiedziała kapitan Portoryko Yarimar Rosa. – Wyjeżdżamy stąd usatysfakcjonowani. Może nie jestem zadowolony z porażki, ale usatysfakcjonowany tym, że mój zespół walczył pięć setów z tak doświadczoną drużyną, jak Portoryko. Naszym celem jest grać jak najwięcej setów – dodał trener Juan Carlos Gala.

Kuba – Portoryko 2:3
(15:25, 25:22, 26:24, 16:25, 12:15)

Składy zespołów:
Kuba: Gracia (14), Rojas (15), Vargas (25), Hernandez (1), Lescay (6), Matienzo (10), Luis (libero) oraz Borrell, Moreno (1), Sanchez (2), Diaz i Alvarez (2)
Portoryko: Mojica (1), Rosa (13), Cruz (15), Ocasio (25), Oquendo (12), Ocasio (6), Seilhamer (libero) oraz Venegas (2), Enright (4), Torres (2) i Valentin (2)

Zobacz również:
Wyniki 6. kolejki oraz tabela grupy 2 World Grand Prix

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Grand Prix

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-08-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved