Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Wardak/Wiatr i Witczak/Wojtasik najlepsi w Pile

Wardak/Wiatr i Witczak/Wojtasik najlepsi w Pile

fot. archiwum

W Pile zakończył się ostatni turniej z cyklu Plaża Open. Tegoroczne zawody gościły w sześciu polskich miastach i cieszyły się zainteresowaniem zarówno ze strony kibiców, jak i siatkarzy, którzy zapewnili wysoki poziom plażowym zmaganiom.

Turniej kobiet od początku zapowiadał się niezwykle ciekawie, bowiem w Pile występowały wszystkie najwyżej rozstawione w całych zawodach pary. Tydzień wcześniej w Nowym Dworze Mazowieckim rywalizację wygrały Agnieszka Wołoszyn i Karolina Suwińska, ale w tym turnieju nie brały udziału pary Kociołek/Gruszczyńska (przebywające w tym czasie na MŚ U-21 – przyp. red.) i Wardak/Wiatr, dotychczas liderujące w „generalce”. W Pile mistrzynie Polski juniorek zbierały jednak punkty na własne konto. Katarzyna Kociołek grała w parze z Dorotą Strąg, a Jagoda Gruszczyńska z Karoliną Baran. Dość szybko swoją przygodę z turniejem zakończyła Kociołek, która musiała wycofać się z turnieju z powodu kontuzji odniesionej w meczu z Aleksandrą Baron i Magdaleną Szczytowicz. Te z kolei dotarły aż do małego finału, eliminując po drodze parę Kłoda/Włoch, ale w zdobyciu medalu przeszkodziły im siatkarki ŁKS-u. Na najniższym stopniu podium stanęły triumfatorki sprzed tygodnia, Agnieszka Wołoszyn i Karolina Suwińska, w dwóch setach pokonując swoje rywalki (21:13, 21:16). W finale po dwóch stronach siatki zaprezentowały się siatkarki, które bezsprzecznie można było typować jako faworytki tych zawodów. W trzeciej rundzie Wardak i Wiatr dopiero po tie-breaku okazały się lepsze od duetu Gruszczyńska/Baran, dlatego kibice liczyli na zacięty pojedynek. Emocji w meczu finałowym było jednak jak na lekarstwo, a Martyna Wardak i Joanna Wiatr szybko udowodniły swoją wyższość na boisku (21:11, 21:16).

W rywalizacji mężczyzn także znanych nazwisk nie brakowało. Tutaj również faworyci nie zawiedli i zapewnili wysoki poziom zawodów. Podobnie jak w turnieju pań, w trzeciej rundzie byliśmy świadkami przedwczesnego „finału”. Dominik Witczak i Damian Wojtasik, którzy wygrali w tym roku już m.in. turniej w Łodzi, zmierzyli się z równie utytułowanymi Jarosławem Lechem i Dominikiem Sobczakiem. Po wyrównanym spotkaniu triumfowała para Witczak/Wojtasik (21:19, 21:18). Dość nieoczekiwanie do półfinału dostali się Kwasowski i Ogórek, pokonując wyżej rozstawionych Adama Parceja i Mateusza Radojewskiego (16:21, 21:18, 15:8). W meczu o brąz niespodzianki już jednak nie było, Jędrzej Brożyniak i Bartłomiej Dzikowicz w dwóch setach uporali się z parą Kwasowski/Ogórek (21:19, 21:18). Wisienką na torcie miało być starcie finałowe i rzeczywiście duety Lech/Sobczak i Witczak/Wojtasik zadbali o efektowne zakończenie tegorocznej Plaży Open. Po pierwszym, wysoko wygranym przez Dominika i Damiana secie (21:15), w drugim ich rywale walczyli do samego końca (23:21) i to przyniosło efekt w postaci tie-breaka. W trzeciej odsłonie triumfatorzy łódzkiego turnieju nie dali już szans rywalom na nawiązanie wyrównanej walki (15:7) i złote medale powędrowały do Wojtasika i Witczaka.

źródło: inf. własna, plazaopen.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-08-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved