Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > W Mysłowicach rozpoczęli przygotowania

W Mysłowicach rozpoczęli przygotowania

fot. archiwum

Siatkarki Silesii Volley w minionym tygodniu rozpoczęły przygotowania do sezonu. W składzie zespołu brakuje kontuzjowanej Eweliny Polak oraz trenera Rafała Kalinowskiego, który obecnie przebywa na zgrupowaniu reprezentacji Polski kadetek.

Drużyna z Mysłowic treningi po przerwie wakacyjnej wznowiła w środę. Na zajęciach pojawiły się wszystkie zawodniczki z wyjątkiem Eweliny Polak, nowej rozgrywającej silesianek. – Ewelina ma do zaleczenia pewien uraz. W najbliższym czasie musi przejść drobny zabieg, stąd jej absencja na treningach – wyjaśnia Rafał Kalinowski, który w nadchodzącym sezonie jako pierwszy trener zadebiutuje na parkietach zaplecza Orlen Ligi. – Niestety jej nieobecność spowoduje, że przez cały sierpień będziemy musieli przygotowywać się tylko z jedną rozgrywającą, bowiem Ewelina po rehabilitacji dołączy do nas dopiero we wrześniu – dodaje szkoleniowiec Silesii Volley MOSiR Mysłowice.

Okazuje się, że przez najbliższy kilkanaście dni w Mysłowicach zabraknie również Rafała Kalinowskiego, który pracę w klubie łączy z obowiązkami w reprezentacji Polski kadetek. Biało-czerwone przebywają obecnie na zgrupowaniu w Cetniewie, gdzie Kalinowski jest asystentem Andrzeja Pecia. Na Śląsku poprowadziłem pierwszych pięć treningów. Budujące było to, że dziewczyny mocno przykładały się do zajęć. Teraz, pod moją nieobecność, zespół będzie trenować pod okiem Sebastiana Michalaka – tłumaczy trener silesianek. Podopieczne Rafała Kalinowskiego cały okres przygotowawczy przepracują na własnych obiektach, z kolei wrzesień poświęcą na sparingi i turnieje towarzyskie. – Na chwilę obecną na pewno weźmiemy udział w turniejach w Krośnie i Łodzi. Będziemy również organizować kolejną edycję Silesia Cup, w której poza pierwszoligowcami udział wezmą także drużyny z czeskiej ekstraklasy. Do tego dojdzie jeszcze mecz pokazowy na otwarcie nowej hali w Krzanowicach – kończy trener Silesii Volley MOSiR Mysłowice.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-08-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved