Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > Piotr Makowski: W pierwszym secie zabrakło koncentracji

Piotr Makowski: W pierwszym secie zabrakło koncentracji

fot. Maciej Dąbrowski

Reprezentacja Polski po raz drugi w tegorocznym WGP pokonała drużynę z Peru. Tym razem podopieczne Piotra Makowskiego stoczyły z rywalkami pięciosetowy bój. - To był zupełnie inny mecz w porównaniu z tym ubiegłotygodniowym - przyznał trener.

Początek meczu nie ułożył się po myśli naszych siatkarek. Peruwianki prezentowały się lepiej niemal w każdym elemencie. Trener Piotr Makowski przyznał, że jego zawodniczki nie były wystarczająco skoncentrowane w pierwszej fazie spotkania. – W pierwszym secie zabrakło koncentracji. Na szczęście w kolejnych odsłonach wszystko wróciło na właściwe tory. Teraz wracamy do Europy, by rozegrać kolejną fazę turnieju – przyznał. Wtórowała mu kapitan zespołu, Izabela Bełcik.Na początku popełniałyśmy zbyt dużo prostych błędów i oddawałyśmy punkty praktycznie za darmo. Nasza gra poprawiła się, gdy wzmocniłyśmy zagrywkę – analizowała na pomeczowej konferencji doświadczona rozgrywająca.

Prowadząca zespół Peru Natalia Malaga z jednej strony była rozczarowana porażką, ale z drugiej wyraziła radość z postępów poczynionych przez jej zespół. – Kończymy tę fazę z poczuciem lekkiego niedosytu, ponieważ przy odrobinie szczęścia mogłyśmy ten mecz rozstrzygnąć na swoją korzyść. Cieszę się jednak, że moje podopieczne zrealizowały wszystkie cele, jakie założyłyśmy sobie na tę część World Grand Prix. Przed nami jeszcze wiele pracy, ale jesteśmy na dobrej drodze – podsumowała optymistycznie Malaga.

Podobnego zdania była kapitan Peru, Angela Leyva, która również dostrzegła progres w grze swojej drużyny. Podziękowała też trenerce za jej ogromny wkład. – Jestem szczęśliwa, ponieważ pokazałyśmy się z bardzo dobrej strony. Teraz jedziemy do Argentyny. Będziemy pracować jeszcze ciężej, by nieustannie podnosić nasze umiejętności. Chciałam w imieniu drużyny podziękować naszej trenerce, której wsparcie czujemy przez cały czas – zakończyła młoda przyjmująca.źródło: FIVB, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Grand Prix, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-08-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved