Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Piotr Gruszka: Ważne jest stworzenie mentalności zwycięzców

Piotr Gruszka: Ważne jest stworzenie mentalności zwycięzców

fot. archiwum

- Zbudowaliśmy skład, teraz musimy zbudować drużynę. Mam nadzieję, że w budowaniu drużyny pomoże mi doświadczenie, które zdobyłem jako zawodnik - powiedział nowy szkoleniowiec BBTS-u Bielsko-Biała, Piotr Gruszka.

Dziś bielszczanie rozpoczęli przygotowania do zbliżającego się sezonu. Na początku będą trenowali na siłowni, w hali, a także na świeżym powietrzu. Na pewno na razie u boku Piotra Gruszki nie będą ćwiczyli Jose Luis Gonzalez oraz Bartosz Bućko. Ten pierwszy wraz z reprezentacją Argentyny przygotowuje się do mistrzostw świata, zaś ten drugi był na turnieju w Anapie wraz z reprezentacją Polski juniorów, która szlifuje formę przed mistrzostwami Europy.

W zespole z Beskidów zaszło sporo zmian, które mają zaowocować lepszym wynikiem BBTS-u niż ten, który osiągnął w minionych rozgrywkach. – Powstał ciekawy zespół, w którym są zawodnicy ambitni, mający coś do udowodnienia, są także gracze z szansami na grę w reprezentacji. Zainteresowanie siatkówką w Bielsku jest, potrzeba gry na najwyższym poziomie – podkreślił na łamach serwisu sportowebeskidy.pl Gruszka.

Przypomnijmy, że w minionym sezonie bielszczanie nie zachwycili. Odnieśli zaledwie kilka zwycięstw, które nie wystarczyły jednak na osiągnięcie korzystnego wyniku. Ostatecznie uplasowali się na ostatnim miejscu w tabeli. – Do sezonu przystąpimy z dużymi nadziejami. Na początek awans do play-off, cel trudny, ale realny. Chcemy zrobić krok w przód w porównaniu z zeszłym sezonem – zaznaczył nowy szkoleniowiec BBTS-u. Wierzy on, że uda mu się w zespole stworzyć mentalność zwycięzców. – Zależy mi na tym, aby zawodnicy wzajemnie się szanowali. W atmosferze zrozumienia pracuje się łatwiej. Zbudowaliśmy skład, teraz musimy zbudować drużynę. Mam nadzieję, że w budowaniu drużyny pomoże mi doświadczenie, które zdobyłem jako zawodnik. Dla mnie bardzo ważne, nie tylko w odniesieniu do zespołu, ale wszystkich osób związanych z klubem, będzie stworzenie mentalności zwycięzców. Wszyscy powinni myśleć pozytywnie, jeśli uda nam się wypracować taką atmosferę, to łatwiej będzie się nam pracowało – zakończył. 

źródło: inf. własna, sportowebeskidy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-08-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved