Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Muszynianki wróciły z Malinowego Zdroju, teraz czas na góry

Muszynianki wróciły z Malinowego Zdroju, teraz czas na góry

fot. archiwum

Zespół Polskiego Cukru Muszynianki Fakro Muszyna ma już za sobą pierwszy etap przygotowań w Solcu. W tym tygodniu w Dolinie Popradu spodziewają się, że do drużyny Bogdana Serwińskiego dołączy amerykańska atakująca Katie Carter.

Podopieczne Bogdana Serwińskiego od tygodnia trenują, przygotowując się do nadchodzącego sezonu. Po zajęciach organizacyjnych, które miały miejsce w miniony poniedziałek, muszynianki w dziesięcioosobowym składzie wyjechały do ośrodka rehabilitacyjnego Malinowy Zdrój, który należy do jednego ze sponsorów drużyny. – Naszym głównym celem było wejście w rytm treningowy po przerwie wakacyjnej. W Malinowym Zdroju wykorzystaliśmy wszystkie możliwości ośrodka, korzystając m.in. z kąpieli siarkowych. Mieliśmy też dużo zajęć w wodzie, które jak wspomniałem wcześniej, traktowaliśmy wdrożeniowo w naszym cyklu przygotowań – powiedział trener Polskiego Cukru Muszynianki, Bogdan Serwiński.

Dzisiaj muszynianki mają dzień wolny, a już jutro rozpoczną kolejny etap treningowy. – Od jutra zajęcia prowadzone będą na naszych obiektach. Z pewnością wykorzystamy możliwości terenowe, które wokół Muszyny są spore. Ten czas poświęcimy na adaptację siłową, z czasem przesuwając się bliżej siatkówki. Dalej zgodnie ze sztuką planujemy zajęcia techniczne i taktyczne – wyjaśnił trener zespołu z Doliny Popradu.

Wrzesień, tak jak w przypadku pozostałych zespołów Orlen Ligi, poświęcony będzie sparingom. Polski Cukier Muszynianka weźmie udział w turnieju organizowanym przez Developres oraz tydzień przed inauguracją sezonu wystąpi w Szamotuły Cup, gdzie powalczy o Superpuchar Polski. – Nie zakładamy większej ilości  meczów kontrolnych. Dwa turnieje – w Rzeszowie i Szamotułach – z dużą ilością spotkań będą wystarczające, aby zespół mógł wejść w rytm gry na planowany na początku października początek rozgrywek – dodał Bogdan Serwiński.Muszynianki po drodze będą jeszcze wspólnie trenować z beniaminkiem Orlen Ligi, Developresem Rzeszów. – Drużyna z Podkarpacia przyjedzie do nas na kilka dni. Oba zespoły będą wspólnie trenować, a przy tej okazji pewnie pojawi się szansa na małe gry – powiedział trener „mineralnych”. – W naszym kalendarzu brakuje jeszcze tylko sparingpartnera do meczu, jaki moglibyśmy rozegrać w połowie września. A tak poza tym więcej spotkań nie planujemy – dodał Serwiński

Siatkarki Polskiego Cukru Muszynianki trenują w dziesięcioosobowym składzie, jednak jeszcze w tym tygodniu do zespołu dołączy Amerykanka, Katie Carter.Wciąż nie wiemy, kiedy do Muszyny przyjedzie nasza nowa rozgrywająca. Z federacją serbską prowadzimy negocjacje, aby w połowie sierpnia mogła do nas przyjechać Danica Radenković. Pomijając ten fakt, można uznać, że jesteśmy w komfortowej sytuacji – śmiał się trener Serwiński, który w poprzednich latach pracował już w zdecydowanie bardziej okrojonych składach.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-08-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved