Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Liga duńska: Ishøj Volley rozpoczął przygotowania do sezonu

Liga duńska: Ishøj Volley rozpoczął przygotowania do sezonu

fot. archiwum

Beniaminek duńskiej ekstraklasy, Ishøj Volley, rozpoczął przygotowania do zbliżającego się sezonu. W składzie drużyny prowadzonej przez trenera Janczaka znalazło się aż 11 Polaków. Być może zawita ona do Polski na sparing z przedstawicielem PlusLigi.

Kilka tygodni temu informowaliśmy już o części zmian kadrowych, które zaszły w Ishøj Volley. Przypomnijmy, że pisaliśmy wówczas o tym, że w szeregach beniaminka Volley Ligi pozostali: Marcin Janczak, Damian Nowak, Adam Łukasik, Tomasz Guziałek i Asmus Böttcher, zaś nowymi zawodnikami ekipy z Ishoj zostali: Krzysztof Pigłowski, Sebastian Sobczak, Kamil Makuch oraz Kacper Turoboś. Wyjaśniła się już także sytuacja Rafała Gosika, który przymierzany był do gry w Avii Świdnik, ale jednak ostatecznie zdecydował się na pozostanie w Danii. Pod skrzydła trenera Janczaka trafił także Ariel Kwiatkowski, który ma za sobą treningi w drugoligowych zespołach z Bochni i Krakowa. Ostatnim nabytkiem beniaminka został Dominik Żmuda. To doświadczony przyjmujący, który ma już za sobą występy między innymi w: Pamapolu Wieluń, Orle Międzyrzecz, Energetyku Jaworzno i Camperze Wyszków.

Podopieczni trenera Janczaka dziś rozpoczęli przygotowania do startu w Volley Lidze. Na początku przewidziana jest gra w piłkę nożną. Następnie siatkarze będą trenowali na miejscowych obiektach oraz korzystali z miejscowej plaży. W trakcie przygotowań nie obejdzie się także bez sparingów. Beniaminek duńskiej elity na pewno weźmie udział we wrześniu w turnieju w Szwecji, który wygrał w minionym roku oraz zagra w międzynarodowym turnieju, który zostanie rozegrany w Danii. W międzyczasie drużyna będzie grała także pojedyncze sparingi. Jest również szansa, że przyjedzie do Polski i będzie miała okazję zmierzyć się z jednym z przedstawicieli PlusLigi. Początek zmagań ligowych przewidziany jest na październik. Za to jeszcze nie wiadomo, kiedy ruszy Puchar Danii i jakie będą jego pary.

Skład Ishøj Volley na sezon 2014/2015:Rozgrywający: Asmus Böttcher, Krzysztof Pigłowski
Przyjmujący: Dominik Żmuda, Rafał Gosik, Sebastian Sobczak, Kamil Makuch
Atakujący: Adam Łukasik, Tomasz Guziałek
Środkowi: Marcin Janczak, Damian Nowak, Ariel Kwiatkowski
Libero: Kacper Turoboś

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-08-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved