Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > Kolejna zmiana w kadrze na trzeci turniej WGP

Kolejna zmiana w kadrze na trzeci turniej WGP

fot. archiwum

Środkowa Atomu Trefla Sopot Zuzanna Efimienko zastąpi Maję Tokarską w polskiej kadrze na najbliższy turniej World Grand Prix w holenderskim Doetinchem, a także na Final Four, który odbędzie się w Koszalinie - poinformował sztab szkoleniowy reprezentacji.

To nie pierwsza zmiana w kadrze polskiego zespołu podczas WGP – tydzień temu z powodu kontuzji polski zespół w Peru opuściła rozgrywająca Joanna Wołosz, a zastąpiła ją Emilia Kajzer. Podczas pobytu w Ameryce Południowej Tokarska z powodu urazu mięśni brzucha trenowała indywidualnie i nic nie wskazywało na to, by w najbliższym czasie mogła wrócić na boisko. W ostatnim turnieju w Trujillo zawodniczka znalazła się poza 14-osobowym składem.

W tej sytuacji sztab szkoleniowy musiał zadzwonić do Polski po kolejną środkową z szerokiej, 22-osobowej listy zawodniczek zgłoszonej do WGP jeszcze przed rozpoczęciem rozgrywek. Efimienko zastąpi Tokarską w Doetinchem we wtorek wieczorem – wówczas polski zespół powinien dotrzeć tam z Peru.

W Holandii Polki zagrają kolejne trzy spotkania cyklu WGP: z Belgią, Portoryko i na zakończenie z gospodarzem turnieju – Holandią. Polska jest organizatorem Final Four drugiej dywizji (Koszalin 15-16 sierpnia), więc jako gospodarz udział w nim ma zapewniony. Do turnieju finałowego awansują trzy najlepsze ekipy z klasyfikacji generalnej rankingu. Zwycięzca turnieju finałowego otrzyma także przepustkę do Final Six pierwszej dywizji.źródło: PZPS

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Grand Prix, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-08-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved