Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Kolejna rewolucja kadrowa w MOS-ie Wola stała się faktem

Kolejna rewolucja kadrowa w MOS-ie Wola stała się faktem

fot. archiwum

Jest już niemal tradycją, iż po zakończonym sezonie Krzysztof Wójcik zmuszony jest budować drugoligowy zespół MOS-u Wola Warszawa od nowa. Tak było i tym razem. Klub z Rogalińskiej przeszedł kolejną rewolucję kadrową.

Zupełnie odmieniony w porównaniu do minionego sezonu rozpoczął MOS Wola Warszawa przygotowania do jesiennych rozgrywek. Krzysztof Wójcik, który wciąż poszukuje wzmocnień, miał do dyspozycji tylko dziewięciu zawodników. Pomimo corocznych zmian siatkarze z warszawskiej Woli za każdym razem wysoko plasują się w II lidze. Nic więc dziwnego, że podopieczni trenera Wójcika kontraktowani są przez bogatsze i grające w wyższych klasach rozgrywkowych zespoły. Tak było i tym razem. Nie tak dawno MOS Wola Warszawa bił się o awans na zaplecze PlusLigi, a z trzonu drużyny pozostał libero. – Nie ukrywam, że w nadchodzącym sezonie będziemy dysponowali zupełnie nowym składem. Jeżeli nie uda nam się skompletować pełnej dwunastki, drużynę będziemy uzupełniali młodymi i utalentowanymi juniorami, których w MOS-ie Wola Warszawa nie brakuje – powiedział Krzysztof Wójcik, trener siatkarzy z Woli.

Nowym nabytkiem stołecznych jest występujący ostatnio w Stoczniowcu Gdańsk Marcin Wojtulewicz. Obok rozgrywającego z Pomorza do MOS-u Wola Warszawa dołączył Dawid Daraszkiewicz z Centrum Augustów oraz Bartosz Załęcki z Mławy. Ponadto w drużynie Krzysztofa Wójcika znaleźli się wychowankowie klubu z Rogalińskiej, Damian Siuta, Maciej Mata. Niewykluczone, że do zespołu dołączy jeszcze Alan Wasilewski, który przez ostatnie dwa sezony grał w Dreźnie, a który obecnie trenuje z AZS-em Politechniką Warszawską. – Czy Alan z nami zagra? Czas pokaże. Czekamy na decyzję Politechniki – mówi szkoleniowiec MOS-u Wola Warszawa. Obok Monkiewicza w ekipie drugoligowca zostali Kajetan Kulik, Bartosz Poros i Patryk Bujniak.

MOS Wola Warszawa cały okres przygotowawczy przepracuje na własnych obiektach, a we wrześniu przystąpi do gier sparingowych. – W sierpniu trenujemy dwa razy dziennie na Rogalińskiej. W dniach 7-8 września za pośrednictwem naszego partnera, Wyższej Szkoły Menadżerskiej w Warszawie, organizujemy turniej towarzyski. Tydzień później skorzystamy z zaproszenia akademików Uniwersytetu Warszawskiego i akademików z Olsztyna. Być może w międzyczasie uda nam się posparować z jakimś pierwszoligowcem – kończy Krzysztof Wójcik.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-08-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved