Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > Katarina Osadchuk: Mamy wiele wyzwań

Katarina Osadchuk: Mamy wiele wyzwań

fot. archiwum

Grand Prix to siatkówka na najwyższym poziomie - mówi Katarina Osadchuk, środkowa pierwszoligowego Zawiszy, która wraz z reprezentacją Australii walczyła w gronie najlepszych zespołów świata. W tym tygodniu siatkarka dołączy do ekipy Marka Mierzwińskiego.

Katarina Osadchuk nie ukrywa, że intensywnie myśli o zbliżającym się okresie przygotowawczym oraz sezonie ligowym. – Oczywiście, myślę o przygotowaniach z Roltexem Zawiszą do sezonu ligowego. Jestem bardzo podekscytowana grą dla tego klubu i czekam na nowe doświadczenia. Nie mogę się doczekać trenowania oraz rozgrywania meczów w Polsce – powiedziała zawodniczka.

Nowy nabytek sulechowianek występuje w World Grand Prix wraz z reprezentacją Australii. – World Grand Prix to siatkówka na najwyższym poziomie – mówi Osadchuk. – Wielokrotnie grałyśmy w mistrzostwach Azji, gdzie mierzyłyśmy się częściej z Tajlandią i Japonią. Siatkówka europejska zdecydowanie różni się od azjatyckiej – dodaje.

Katarina Osadchuk zwraca uwagę na trudne przygotowania kadry narodowej do tych prestiżowych rozgrywek. – Nasza reprezentacja posiada wiele wyzwań. W Australii nie mamy programu szkolenia w pełnym wymiarze godzin, więc nasze przygotowania do tego turnieju zostały oparte na dwóch obozach szkoleniowych, spędziłyśmy także tydzień na treningach w Tajlandii. Myślę, że nasza drużyna ambitnie walczy, biorąc pod uwagę te trudne okoliczności.Który zespół z trzeciej grupy jest najmocniejszy w opinii naszej środkowej? – Trudno wskazać najmocniejszy zespół w naszej grupie, ale niedzielny mecz pomiędzy Bułgarią i Chorwacją będzie bardzo zacięty. Według mnie obie drużyny są bardzo dynamiczne i mocne – zakończyła nasza zawodniczka.

źródło: zawiszasulechow.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Grand Prix

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-08-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved