Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Dąbrowianki rozpoczęły treningi w okrojonym składzie

Dąbrowianki rozpoczęły treningi w okrojonym składzie

fot. archiwum

Dziś siatkarki Tauronu Banimexu MKS Dąbrowa Górnicza rozpoczęły przygotowania do zbliżającego się sezonu. W zajęciach udział wzięły prawie wszystkie polskie zawodniczki, w tym także nowa atakująca zagłębiowskiej ekipy - Marta Łukaszewska.

Nowym nabytkiem ekipy z Alei Róż jest atakująca, Marta Łukaszewska, która ostatnio występowała w Siódemce SK Banku Legionovii Legionowo. 32-letnia zawodniczka w poprzednich latach miała okazję wystąpić w barwach takich klubów, jak: Skra Bełchatów, Calisia Kalisz czy też Stal Mielec. Poza nowym nabytkiem dąbrowskiej drużyny na treningu pojawiły się wszystkie polskie zawodniczki z wyjątkiem Tamary Kaliszuk. Jutro w Polsce pojawi się rozgrywająca Ozge Cemberci, a w kolejnych dniach do drużyny będą dołączać pozostałe zawodniczki.

Pierwsza część przygotowań do sezonu ma na celu przygotowanie drużyny pod względem motorycznym. – Pierwsze dwa tygodnie poświęcone są głównie na przygotowanie fizyczne, czyli na wejście w rytm treningowy. 14 sierpnia przylatuje pierwszy trener (Juan Manuel Serramalera – przyp. red.) i wtedy zacznie się praca stricte techniczna. Do końca sierpnia, przez dwa tygodnie będziemy pracować na własnych obiektach – mówi Tomasz Wasilkowski, drugi trener dąbrowskiego zespołu.

Drużyna ma zaplanowane dwa turnieje. – 30-31 sierpnia jedziemy na turniej do Sulechowa. Wrzesień to już praca pod względem taktycznym z elementami przygotowania fizycznego. Jest planowany sparing z drużyną Chemika Police, lecz czy dojdzie on do skutku – nie wiem. 13-14 września jedziemy do Trzcianki na turniej towarzyski i będzie to nasz ostatni turniej podczas przygotowań. Rozmawiałem z pierwszym trenerem i mówił, że nie chciałby za dużo grać przed sezonem, bo ten sezon i tak jest długi, więc będzie dużo grania – dodaje Wasilkowski.

źródło: mks.dabrowa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-08-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved