Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Zuzanna Efimienko: Jestem rezerwową i pozostaje mi czekać

Zuzanna Efimienko: Jestem rezerwową i pozostaje mi czekać

fot. archiwum

- Trener powiedział, że obecnie nie jestem potrzebna. Ale mam nadzieję, że rozdział pt. "Kadra" nie jest jeszcze dla mnie w tym roku zamknięty - mówi Zuzanna Efimienko, środkowa Trefla Sopot. - Nie załamuję rąk i postaram się o bardziej udany sezon.

Ze składu meczowego reprezentacji Polski wypadła Maja Tokarska. Nie jest jeszcze zdolna do gry po kontuzji, której nabawiła się podczas zmagań w Lidze Europejskiej. Wydawało się, że w miejsce Tokarskiej zostanie powołana jej klubowa koleżanka, Zuzanna Efimianko, która w kadrze jest rezerwową środkową. Tak się jednak nie stało. – Temat kadry jest wciąż otwarty. Pod warunkiem jednak, że którejś z dziewczyn coś się stanie i nie będzie mogła wrócić do drużyny. A tego im oczywiście nie życzę. Jestem rezerwową wśród środkowych i pozostaje mi czekać. Trener powiedział, że taka jest moja rola w tej drużynie. Nie załamuję rąk i postaram się o bardziej udany sezon, aby w przyszłym roku wskoczyć ponownie do wąskiego składu kadry – mówi Efimienko.

Dla Polek gra w fazie grupowej jest przetarciem przed finałem drugiej dywizji WGP. Mają bowiem zapewniony udział w meczach, które zadecydują o wejściu do ścisłego finału, gdyż będą gospodarzami zmagań. Odbędzie się on w Japonii. Dla naszej kadry to ostatni turniej w tym roku. – Przygoda reprezentacji kończy się na WGP, nie jedziemy niestety na mistrzostwa świata, ale to jest na plus dla klubu. Później można jedynie spodziewać się u nas zagranicznych siatkarek, ale to nie powinno przeszkodzić w przygotowaniach tak jak w zeszłym roku – uważa Efimienko.

W klubie trenujemy obecnie w mocno okrojonym składzie, ale to nie przeszkadza w przygotowaniu do sezonu. Dziewczyny, które są z kadrą, mają swoje zajęcia i ważne mecze. Mocno im kibicuje i trzymam za nie kciuki. Bardzo się cieszę, że tak duża część drużyny gra w reprezentacji, bo to dobrze o nas świadczy. Przez to, że są w rytmie meczowym, o ich formę możemy być spokojni – dodaje.Więcej w serwisie sport.trojmiasto.pl

źródło: sport.trojmiasto.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-08-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved