Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Klagenfurt: Brazylijska samba na podium

WT Klagenfurt: Brazylijska samba na podium

fot. FIVB

To był iście brazylijski turniej - tak można powiedzieć o rozgrywkach siatkarek w klagenfurckim World Tourze. W zawodach niepodważalnie najlepsze były duety z Ameryki Płd. i to one zajęły wszystkie trzy miejsca na podium. Najlepsze okazały się Larissa i Talita.

W pierwszym meczu półfinałowym trudno mówić o zaciętej walce. Maria Antonelli i Juliana rozpoczęły cały pojedynek od potężnego uderzenia, co sprawiało Włoszkom ogromnie dużo problemów. Świetne zagrywki, kontry, a także bardzo ważna gra w bloku brazylijskiej dwójki i coraz mocniej zagubione Menegatti/Orsi Toth – to było przede wszystkim widoczne w pierwszym secie. Canarinhos parły do przodu od początku do końca i wygrały w nim do 8. Włoszki w kolejnej odsłonie nie popełniały już tylu błędów, ale i Brazylijki nie uderzały już tak mocno. Spokojniejsza gra duetu z Ameryki Południowej wyrównała grę na boisku, ale i tak nie pozwoliła Włoszkom przedłużyć tej rywalizacji. Drugi brazylijski półfinał był już dużo bardziej wyrównany, ale Larissa z Talitą w odpowiednich momentach wykorzystywały siłę swojego bloku oraz podbijały ważne piłki w obronie. Dzięki temu zakończyły starcie w dwóch partiach.

Walka o medale rozpoczęła się od starcia włosko-brazylijskiego, w którym obie pary pokazały na boisku całe piękno plażówki. Pojedyncze błędy i piękna walka zakończyła się jednak wygraną Agathy i Seixas. Menegatti i Orsi Toth, które w rozgrywkach grupowych pokonały 2:0 nasz polski duet Brzostek/Kołosińska, miały swoje szanse w obu partiach. Wtedy jednak nie kończyły akcji, co od razu wykorzystywały rywalki i to one wywalczyły dzięki temu brązowe medale. W finale spotkały się dwie pary, których zawodniczki jeszcze jakiś czas temu ze sobą grały. Larissa grała z Julianą, a Talita z Antonellą. Można więc powiedzieć, że oba duety znały się na wskroś i wiadomo było od początku, że pojedynek finałowy będzie stał na najwyższym poziomie. Tak też było, Brazylijki stoczyły piękną walkę o najwyższy stopień podium, a o zwycięstwie Larissy i Tality decydowały pojedyncze akcje. To one po wygranej odebrały złote krążki i czek na 57 tysięcy dolarów.

Półfinały:
Agatha/Seixas BRA [3] – Larissa/Talita BRA [19] 0:2
(19:21, 18:21)
Menegatti/Orsi Toth ITA [22] – Antonelli/Juliana BRA [4] 0:2
(8:21, 18:21)Mecz o 3. miejsce:
Menegatti/Orsi Toth ITA [22] – Agatha/Seixas BRA [3] 0:2
(18:21, 18:21)

Finał:
Antonelli/Juliana BRA [4] – Larissa/Talita BRA [19] 0:2
(20:22, 19:21)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-08-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved