Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > WGP, gr. R: Algieria wciąż bez zwycięstwa, niepokonane Czeszki

WGP, gr. R: Algieria wciąż bez zwycięstwa, niepokonane Czeszki

Reprezentacja Meksyku odniosła zwycięstwo w Czechach. Tym razem w pokonanym polu pozostawiły drużynę Algierii. W drugim meczu tej grupy Czeszki wypunktowały reprezentację Kazachstanu, utrzymując miano niepokonanych.

Siatkarki Algierii rozpoczęły spotkanie od skutecznej gry, dzięki czemu szybko zaczęły budować przewagę. Siatkarki z Meksyku nie pozwalały im jednak „odskoczyć”, wciąż utrzymując kontakt. W końcówce Meksykanki zaczęły odrabiać straty i doprowadziły do wyrównania 21:21. Od tego momentu rozpoczęła się wymiana ciosów, w której górą, po grze na przewagi, były siatkarki z Ameryki Środkowej (29:27).

Także drugą partię lepiej rozpoczęły Algierki, które dzięki dobrej zagrywce wyszły na prowadzenie 15:10. Tak wysokiego prowadzenia siatkarki z Afryki nie oddały do końca seta, pewnie zwyciężając 25:17.

Dobrej gry siatkarki z Algierii nie potrafiły jednak przenieść do kolejnej odsłony. W trzeciej partii role na boisku odwróciły się i tym razem to Meksykanki dyktowały warunki, co pozwoliło im na wygraną 25:20.

Siatkarki z Ameryki Środkowej nie popełniły błędu rywalek i po łatwo wygranym secie w kolejnej odsłonie nie oddały inicjatywy. Dzięki temu młode zawodniczki z Meksyku odniosły jeszcze pewniejsze zwycięstwo, tym razem 25:18, a w całym meczu 3:1.

Algieria – Meksyk 1:3
(27:29, 25:17, 20:25, 18:25)

Algieria: Abderrahim (9), Abderrahim (7), Boukhima (20), Kahina (2), Mezemate (16), Oulmou (9), Mansouri (libero) oraz Aissou i Miloud
Meksyk: Leon, Resendiz (8), Rangel (17), Carranza (13), Sainz (14), Rios (14), Solis (libero) oraz Segura (1), Frias, Orellana (1), Hernandez i Valle (8)

Po sobotniej wygranej nad Meksykankami Czeszki zapewniły sobie już udział w turnieju finałowym. Pomimo tego do konfrontacji z reprezentacją Kazachstanu podeszły w pełni zmobilizowane. Już w pierwszej partii pokazały to, nie dając rywalkom najmniejszych szans i zwyciężając 25:15. W kolejnej odsłonie siatkarki z Kazachstanu poprawiły swoją grę, jednak nie wystarczyło to, by pokonać nasze południowe sąsiadki. W szeregach czeskiej drużyny nie do zatrzymania była Aneta Havlickova, która zakończyła tego seta i ustaliła wynik na 25:20. Także trzecia odsłona przebiegała pod dyktando Czeszek. Od pierwszych akcji dominowały na boisku, nie dopuszczając do głosu rywalki. Partię, a tym samym mecz zakończyła asem serwisowy najmłodsza siatkarka w czeskiej ekipie, Veronika Trnková (25:21).

To nie był dla nas trudny mecz, ale przez cały czas musiałyśmy być bardzo skupione – przyznała Lucie Smutna, kapitan reprezentacji Czech. – Mamy ogromne oczekiwania względem turnieju finałowego – dodała zawodniczka.

Czechy – Kazachstan 3:0
(25:15, 25:20, 25:21)

Czechy: Trnkova (5), Havlickova (20), Smutna (2), Vanzurova (13), Sajdova (10), Havelkova (12), Chlumska (libero) oraz Dostalova
Kazachstan: Mudritskaja (9), Anarkulowa (11), Anarbajewa (5), Omelczenko (3), Iszimtsewa, Matwejewa (1), Storożenko (libero) oraz Issajewa (1), Lukomskaja, German (2) i Fendrikowa