Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > WGP, gr. L: Zacięty bój dla Holenderek, komplet punktów Belgijek

WGP, gr. L: Zacięty bój dla Holenderek, komplet punktów Belgijek

fot. FIVB

Aż pięciu setów potrzeba było, by wyłonić zwycięzcę pojedynku Holandia - Kanada. Ostatecznie po zaciętym pojedynku górą były Oranje. W drugim meczu tej grupy Argentyna nie sprawiła problemów Belgijkom, które wygrały 3:0.

Reprezentacja Holandii rozpoczęła spotkanie z Belgią bardzo niemrawo, a miało to wpływ przede wszystkim na jej postawę w ataku. Lekkie, niesprawiające problemów uderzenia raz po raz były podbijane przez kanadyjskie broniące, a Pavan i Page zamieniały kolejne kontry na punkty. Przewaga ekipy z Ameryki Północnej rosła z każdą kolejną akcją, a holenderski zespół w żaden sposób nie potrafił się temu przeciwstawić. Ostatecznie partia zakończyła się dziesięciopunktową różnicą na korzyść Kanadyjek.

Po przerwie trener Vermuelen dokonał zmian w składzie i drugiego seta Holenderki rozpoczęły z Belien, Plak oraz Pietersen i Stoltenbeorg, obie pozostały po pierwszej odsłonie. Był to strzał w dziesiątkę, bowiem zmienniczki ożywiły grę Oranje. Belien dobrze spisywała się na siatce, Pietersen wspomagała zespół z pola zagrywki. Do tego Plak i De Kruijf wykorzystywały niemal wszystkie swoje szanse w ataku. Mimo że po okresie przewagi reprezentacji Holandii skuteczne Marcelle w ataku i Pavan w bloku prawie wyrównały stan seta, to jednak końcówka ponownie należała do zespołu z Europy, który seta wygrał do 20.

Trzecia odsłona przebiegała bardzo podobnie, jednak tym razem na początku obie drużyny walczyły punkt za punkt. Im bliżej końca, tym Europejki przewodziły coraz bardziej i dzięki dobrym akcjom Pietersen, De Kruijf i Plak wypracowały prowadzenie. Holenderki skutecznie blokowały oraz wykorzystywały kontry, dzięki czemu zapisały na swoim koncie kolejnego wygranego seta.W czwartej części meczu Kanadyjki zaczęły od samego początku naciskać na swoje rywalki mocnymi uderzeniami, a trener Vermeuelen dokonał kolejnych zmian. Na boisku pojawiła się Flier oraz van Berkel. Ekipa z kraju Klonowego Liścia rozpędziła się jednak na dobre i na kolejne dobre zagrania Holenderek odpowiadała swoimi dobrymi akcjami. Tak kanadyjski zespół dowiózł przewagę do końca seta i wyrównał stan meczu na 2:2.

W tie-breaku Oranje od początku przejęły już inicjatywę i nie pozwoliły, tak jak w poprzedniej partii, rozwinąć skrzydeł rywalkom. Przewaga 6:2 uspokoiła trochę ich grę, ale Kanadyjki nadal nie potrafiły zagrozić przeciwniczkom, oddając im pole już do końca spotkania.

Kanada – Holandia 2:3
(25:15, 20:25, 19:25, 25:21, 9:15)

Składy drużyn:
Kanada: Page (15), Richey (13), Charuk (14), Pavan (14), Marcelle (17), Lundquist (3), Andrew-Wasylik (libero) oraz Guimond (libero), Cyr (1), Barclay (4) i Cranston (1)
Holandia: De Kruijf (16), Slöetjes (2), Buijs (8), Flier (7), Dijkema (2), Jans (1), Schoot (libero) oraz Stoltenborg (3), Belien (7), Plak (17), Pietersen (10), Oosterveld i Van Berkel (2)


Argentynki rozpoczęły cały pojedynek bardzo entuzjastycznie i skutecznie atakując budowały przewagę. Ta początkowo oscylowała wokół dwóch punktów, ale kolejne wybronione piłki na punkty zamieniały Nizetich i Fresco, co dało im prowadzenie 19:15. Reprezentacja Belgii walczyła jednak do końca i przy dużym udziale Defoe Europejki wyrównały po 20. Do samego końca obie ekipy szły już łeb w łeb, a zaciętą końcówkę wygraną zakończyły Belgijki, wykorzystując dopiero piątą piłkę setową.

Druga partia to nadal świetna postawa van Hecke, która dała Belgijkom wygraną w odsłonie premierowej – to ona bowiem punktowała z każdej skierowanej do niej piłki. Rywalki próbowały jeszcze zerwać się do walki, ale pojedyncze dobre zagrania Nizetich nie były w stanie poderwać argentyńskiego zespołu do gry. Kolejne błędy ekipy z Ameryki Południowej tylko zwiększały różnicę na korzyść europejskiego teamu, który po tym secie prowadził w meczu już 2:0.

Obraz gry nie zmienił się także w kolejnej części meczu, a zespołowa gra Holenderek pozwoliła im prowadzić 8:3. Po raz kolejny reprezentantki Argentyny nie potrafiły zagrozić przeciwniczkom, a kolejne uderzenia van Hecke i Aelbrecht podwyższały różnicę. Ekipa trenera Orduna starała się choć przez moment wyrównać grę na boisku, ale po okresie dobrych wymian, ponownie dawała o sobie znać niemoc w ataku Argentynek i mecz zakończył się w trzech odsłonach.

Argentyna – Belgia 0:3
(26:28, 16:25, 19:25)

Składy zespołów:
Argentyna: Niztich (15), Fresco (11), Rodriguez (4), Aispurua (7), Lazcano (3), Castiglione (4), Gaido (libero) oraz Acosta (3), Fernandez i Curatola
Belgia: Bland (6), Dirickx (7), Leys (7), Aelbrecht (9), Van Hecke (24), Vandesteene (8), Courtois (libero) oraz Coolman (1) i Van de Vijver (1)

Zobacz również:
Wyniki 6. kolejki oraz tabela grupy 2. WGP

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-08-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved