Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > WGP, gr. B: Pierwsza porażka Koreanek, pierwsze punkty Niemek

WGP, gr. B: Pierwsza porażka Koreanek, pierwsze punkty Niemek

Po dwóch wygranych siatkarki Korei Południowej przegrały swój trzeci mecz w gr. B WGP, ulegając reprezentacji Serbii 1:3. W ostatnim secie Serbki rozgromiły gospodynie do... 9. Pierwszą wygraną odniosły Niemki, które wygrały 3:0 z Tajlandią.

Lepiej spotkanie rozpoczęły Serbki, które po atakach Sanji Malagurski i bloku Brankicy Mihajlović objęły prowadzenie. Koreanki odpowiedziały mocną zagrywką oraz atakami Lee Jaeyoung, dzięki czemu zaczęły niwelować straty i po bloku Park Jeongah schodziły na drugą przerwę techniczną, nieznacznie prowadząc. Przez całą partię trwała wyrównana walka, jednak w końcówce więcej błędów popełniły Koreanki. Wykorzystały to Serbki, zwyciężając 25:22.

Także początek drugiej partii należał do Serbek, które dzięki atakom Sanji Malagurski i Brizitki Molnar wyszły na prowadzenie. Ponownie Koreanki próbowały odrobić straty mocną zagrywką oraz atakami Kim Heejin, jednak błędy w przyjęciu sprawiły, że siatkarki z Europy utrzymywały prowadzenie. W końcówce Serbki nie pozwoliły sobie wydrzeć zwycięstwa i po ataku Malagurski wygrały 26:24.

Pomimo porażki w dwóch setach Koreanki nie poddawały się i trzecią odsłonę rozpoczęły z animuszem. Po atakach Park Jeongah oraz skutecznym bloku objęły prowadzenie. Serbki nie pozwoliły jednak rywalkom na zbudowanie większej przewagi. Pierwsze skrzypce grała Malagurski, a w drużynie przeciwnej Lee Jaeyeong. W końcówce to właśnie po ataku tej zawodniczki Koreanki wygrały 25:21.

Czwartą odsłonę Koreanki rozpoczęły od ogromnych problemów w przyjęciu. Z zagrywkami Mihajlović nie radziła sobie nawet libero, Nam Jiyoun. Dodatkowo siatkarki z Europy dołożyły skuteczną grę w bloku Krasmanović. Wspomagały ją także pozostałe koleżanki z drużyny. Na taką grę Koreanki nie były w stanie niczym odpowiedzieć. Kolejne błędy w przyjęciu sprawiły, że przewaga Serbii z akcji na akcję rosła, aż ostatecznie zwyciężyły 25:9.

Korea Płd. – Serbia 1:3
(22:25, 24:26, 25:21, 9:25)

Korea Płd.: Lee Hyo-Hee, Kim Yeon-Koung (21), Park Jeong-Ah (11), Han Song-Yi (3), Kim Hee-Jin (11), Lee Jaeyeong (14), Nam Jie-Youn (libero) oraz Baek Mok-Hwa, Kim Hae-Ran i Lee Dayeong
Serbia: Malagurski (17), Krsmanović (7), Molnar (4), Mihajlović (20), Ognjenović (10), Rasić (7), Cebić (libero) oraz Veljković, Nikolić i Ninković

W rozegranych dotychczas meczach Niemki dwukrotnie schodziły z boiska pokonane. Dlatego też spotkanie z reprezentacją Tajlandii rozpoczęły z wysokiego C. Już w pierwszej akcji punktowym blokiem popisała się Maren Brinker. Od pierwszych akcji nasze zachodnie sąsiadki grały bardzo agresywnie, systematycznie budując przewagę. Co prawda rywalki próbowały odpowiadać skuteczną grą w obronie i atakami Apinyapong Wilavan z lewego skrzydła, jednak na niewiele się to zdawało. Partię zakończył udany atak Kozuch i dał Niemkom wgraną 25:21.

Reprezentacja Tajlandii rozpoczęła drugą odsłonę od dobrej gry. Co prawda Niemki zaczęły popełniać błędy, ale miały w swoich szeregach Kozuch i Furst, które atakiem punktowały rywalki. Do tego ekipa z Europy bardzo dobrze spisywała się w bloku. Właśnie w ten sposób partię zakończyła Heike Beier, powstrzymując atak Sittirak Onumy.

Trzecia partia rozpoczęła się od walki punkt za punkt. Jako pierwsze przełamanie zaliczyły siatkarki z Tajlandii i po ataku Onumy schodziły na drugą przerwę techniczną z nieznaczną przewagą. Po powrocie na boisko Niemki zaczęły popełniać błędy, jednak znakomita gra Furst pozwalała im powoli odrabiać straty. Dodatkowo siatkarka ta dorzuciła punkt zdobyty zagrywką. W końcówce skutecznym blokiem popisała się Brinker, a seta i mecz zakończył błąd ekipy z Tajlandii. Tym samym Niemki odniosły pierwsze zwycięstwo w Korei.

Tajlandia – Niemcy 0:3
(21:25, 22:25, 21:25)

Tajlandia: Nuekjang (4), Thinkaow (9), Sittirak (10), Apinyapong (5), Tomkom (2), Kongyot (2), Pannoy (libero) oraz Bamrungsuk, Chaisri (9), Kanthong (6), Thipachot i Phomla
Niemcy: Weiss (2), Brinker (7), Karg (9), Furst (16), Beier (8), Kozuch (7), Durr (libero) oraz Lippmann (3), Geerties, Pettke, Weihenmaier (1) i Apitz