Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Stołeczni inżynierowie z nowym trenerem?

Stołeczni inżynierowie z nowym trenerem?

fot. archiwum

Z drużyną AZS-u Politechniki Warszawskiej do przyszłego sezonu przygotowuje się Michał Filip, młody przyjmujący Resovii Rzeszów. Niewykluczone, że w przyszłym tygodniu poznamy nazwisko nowego asystenta Jakuba Bednaruka.

Być może do zespołu z Warszawy dołączy utalentowany wychowanek AKS-u Resovii Rzeszów, który przed rokiem debiutował w PlusLidze w barwach ekipy z Podkarpacia. Michał Filip, bo o nim mowa bierze udział w przygotowaniach „inżynierów" do nadchodzącego sezonu. Potwierdziły to m.in. filmy i zdjęcia jakie klub ze stolicy zamieścił na portalach społecznościowych. Informację o nowym przyjmującym próbowaliśmy potwierdzić u władz AZS-u Politechniki Warszawskiej. – Jeżeli tak się stanie, niezwłocznie o tym poinformujemy – usłyszeliśmy w klubie.

Po tym jak Przemysław Michalczyk, dotychczasowy asystent Jakuba Bednaruka przeniósł się do Szczecina, przy Waryńskiego rozpoczęto poszukiwania drugiego trenera. Jak się dowiedziała Strefa Siatkówki jednym z kandydatów jest szkoleniowiec grup młodzieżowych innego stołecznego klubu, MOS-u Wola Warszawa, Konrad Cop. Kilka dni temu zadzwonił do mnie Kuba (Bednaruk – przyp. red.), mówiąc, iż poszukuje drugiego trenera – przyznał Cop . – Muszę przyznać, że jest to bardzo kusząca propozycja, ale o konkretach przyjdzie nam dopiero porozmawiać w przyszłym tygodniu, po moim powrocie z obozu – dodaje trener piątej drużyny mistrzostw Polski kadetów.

Pomimo szansy znacznego awansu Konrad Cop niczego nie chce przesądzać. – Przede wszystkim zobaczę co do zaproponowana ma AZS Politechnika Warszawska. Następnie będę to musiał wszystko dokładnie przemyśleć, bowiem praca w PlusLidze będzie mocno absorbująca, co wiąże się z tym, że nie będę miał czasu na prowadzenie grup młodzieżowych w MOS-ie Wola Warszawa. Prowadzę bardzo utalentowaną grupę juniorów młodszych, która przed rokiem zajęła 5. miejsce i nie chciałbym jej tracić. Chcę być fair wobec chłopaków, dlatego zanim podejmę decyzję, chcę z nimi na ten temat porozmawiać. Nie chciałbym, aby o ewentualnych zmianach mój zespół dowiedział się z mediów – wyjaśnił Konrad Cop.Warto podkreślić, że w sztabie szkoleniowym AZS-u Politechniki Warszawskiej znajduje się Bartosz Kaczmarek, który odpowiada za bank informacji, a który przez lata związany był z MOS-em Wola Warszawa.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-08-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved