Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Pałac Bydgoszcz rozpoczął przygotowania do sezonu

Pałac Bydgoszcz rozpoczął przygotowania do sezonu

fot. archiwum

Przygotowania Pałacu Bydgoszcz do kolejnego sezonu w Orlen Lidze rozpoczęły się w "Łuczniczce". W hali zebrało się 13 zawodniczek i sztab szkoleniowy pod wodzą trenerki Agaty Kopczyk. W planach są dwa zgrupowania i udział w turniejach towarzyskich.

Rozpoczynamy 23 sezon w najwyższej klasie rozgrywkowej – podkreślił Waldemar Sagan, prezes Pałacu. – Nikt nie może się pochwalić podobnym wyczynem. Mamy swój pomysł na grę w Orlen Lidze. Wierzymy, że solidna praca w dalszej perspektywie przyniesie efekt. Nasze młode zawodniczki mają ambicję i potencjał, by dojść na szczyt. Chcemy im w tym pomóc, bo wiemy, jak to się robi – dodaje szef klubu.

Warto dodać, że mają też drogowskaz w postaci choćby Julii Twardowskiej, która w ciągu sezonu z nieznanej zawodniczki stała się podstawową reprezentantką Polski i aktualnie gra w Peru w meczach World Grand Prix, czyli żeńskim odpowiedniku Ligi Światowej. Właśnie Twardowskiej zabrakło na pierwszych zajęciach.

Drużynę i sztab trenerski przedstawiła Ewa Kowalkowska, menedżerka zespołu. – Mamy w zespole wiele nowych twarzy – powiedziała Kowalkowska. – Głównie są to młode zawodniczki. Ostatnio zaprosiliśmy do współpracy Natalię Misiunę (kiedyś Ziemcową – przyp. red.), która występowała przed dwoma laty w naszym klubie. Zobaczymy po okresie przygotowawczym, czy uzupełni nasz skład – wyjaśniła.Do 5 sierpnia zespół będzie trenował w Bydgoszczy. – To będą zajęcia wprowadzające – wyjaśnia Andrzej Kupczyk, trener przygotowania fizycznego. – Już od dłuższego czasu pisałem zawodniczkom plan treningów indywidualnym. Teraz przeprowadzimy specjalne testy; sprawdzimy, jak dziewczyny pracowały i wtedy opracujemy plan treningów na następne tygodnie – dodaje Kupczyk.

6 sierpnia ekipa Pałacu wyjeżdża na pierwsze zgrupowanie do Karpacza. Tam siatkarki będą pracowały głównie nad wytrzymałością. W tej górskiej miejscowości pałacanki będą przebywały 12 dni. Po powrocie do Bydgoszczy do końca miesiąca będą trenowały na miejscu. 2 września nastąpi wyjazd na drugie zgrupowanie. Tym razem do Giżycka. Tam zespół więcej czasu będzie poświęcał elementom typowo siatkarskim.

Bezpośrednio z Giżycka Pałac pojedzie do Bobolic na pierwszy turniej, w którym zmierzy się z zespołami z Piły, Legionowa i Bielska-Białej. Drugi turniej bydgoszczanki rozegrają od 19 do 21 września w Rzeszowie. Tym razem pałacanki zmierzą się ponownie z Legionovią oraz Muszynianką, Budowlanymi Łódź, AZS-em Ostrowiec Świętokrzyski i gospodyniami z Developresu.

Czy gier nie będzie za mało, bo nowy zespół musi się zgrać? – Jeśli stwierdzę, że zespołowi potrzebne są dodatkowe mecze, to spokojnie załatwimy sparingi – mówi Kopczyk. – W Toruniu jest zespół pierwszoligowy. Także w Świeciu jest beniaminek I ligi. Nie będzie żadnego problemu – uspokaja trenerka Pałacu. Bydgoszczanki pierwszy mecz ligowy rozegrają 4 października na wyjeździe z Impelem Wrocław.

źródło: Gazeta Pomorska

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-08-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved