Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > MŚ U-19: Brazylijki najlepsze w Porto

MŚ U-19: Brazylijki najlepsze w Porto

Mistrzostwa świata U-19 rozstrzygnięte. Kanadyjki M. McNamara/N. McNamara pokonując reprezentantki Czech, sięgnęły po brąz. W finale po zaciętym spotkaniu Niemki Schneider/Arnholdt musiały uznać wyższość pary z Brazylii Eduarda/Andressa.

Z meczu o trzecie miejsce zwycięsko wyszły bliźniaczki z Kanady Megan i Nicole McNamara, które w małym finale pokonały przedstawicielki Czech – Kristynę Adamcikovą oraz Katerinę Valkovą.

To nierealne, prawie jak sen – mówiła po spotkaniu Megan. – Naszym celem było zdobycie medalu i mamy go. Jestem bardzo szczęśliwa – kontynuowała zawodniczka.

Uważam, że po prostu zagrałyśmy lepsze spotkanie. Dałyśmy z siebie wszystko i miałyśmy kontrolę nad wszystkim przez cały czas – oceniła spotkanie przeciwko Czeszkom Megan.

Trudno się dziwić radości młodych Kanadyjek. Całe spotkanie przebiegało bowiem pod ich dyktando. O ile jeszcze w pierwszej partii przez pewną jej część siatkarki z Europy próbowały dotrzymać im kroku, o tyle druga odsłona to już pełna dominacja zawodniczek z Ameryki Północnej.

Mecz o 3. miejsce:

M. McNamara/N. McNamara CAN [13] – Adamcikova/Valkova CZE [9] 2:0
(21:16, 21:12)

W zeszłym roku Eduarda razem z Tainą Silvą Bigi wywalczyła mistrzostwo U-19. – Nareszcie – powiedziała po meczu Eduarda, która skończyła pierwszego sierpnia 16 lat. – W tym roku grałam już w turniejach kategorii U-23 oraz U-21, gdzie wywalczyłam zaledwie dziewiątą lokatę. Świetnie jest zdobyć złoty medal w mojej grupie wiekowej. Jestem bardzo zadowolona, że po raz drugi zdobyłam mistrzostwo – kontynuuje zawodniczka.

Dla Andressy jest to pierwszy złoty medal w karierze. W zeszłym roku Brazylijka zajęła w tych zawodach piąte miejsce. – Jest to mój pierwszy medal zdobyty na mistrzostwach świata i to złoto sprawia, że jestem bardzo szczęśliwa – komentuje 17-latka.

Brazylijki rozpoczęły spotkanie od mocnego uderzenia, szczególnie obciążając Schneider, która nie potrafiła zapanować nad piłką. Dzięki temu młode Brazylijki pewnie zwyciężyły 21:14. W kolejnej partii role się odwróciły i to reprezentantki Niemiec dyktowały warunki meczu. W efekcie zwyciężyły 21:13 i o złotym medalu zadecydować musiał tie-break.

Na jego początku Niemki kontynuowały dobrą grę, zdobywając 2-3 punkty przewagi. Silne zagrywki Andressy spowodowały, że Brazylijki zaczęły odrabiać straty, doprowadzając do wyrównania (12:12). Pomimo tego, że siatkarki z Niemiec miały trzy szanse na zakończenie meczu i zdobycie złota, Brazylijki wykazały się większym opanowaniem i zakończyły spotkanie na swoją korzyść.

Niemiecka para zmieniła swoją taktykę – oceniła drugą partię spotkania Andressa. – Były szybsze oraz przyspieszyły samą grę na tyle, że nie byłam w stanie ustawić bloku tak, jak chciałam. W tie-breaku byłyśmy już nastawione na taką grę przeciwniczek. Eduarda błyszczała w obronie i w efekcie wygrałyśmy – skończyła Brazylijka.

Schneider po meczu była rozczarowana wynikiem, ale szczęśliwa ze zdobycia srebrnego medalu. – Czuję się dobrze, to był wspaniały finał, uczestniczyłyśmy w świetnym turnieju. Myślę, że dziewczyny wygrały dzięki doświadczeniu, jakie miały, grając w finałach – podsumowała srebra medalistka MŚ U-19.