Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Milena Rosner trenuje z Treflem, zostanie nową libero sopocianek?

Milena Rosner trenuje z Treflem, zostanie nową libero sopocianek?

fot. archiwum

- Dostałam propozycję trenowania z koleżankami w Atomie Treflu. Klub jest zainteresowany moją osobą, więc myślę, że dojedziemy do porozumienia - wyjaśnia obecność na zajęciach w Sopocie Milena Rosner, która być może występować będzie na pozycji libero.

10 siatkarek spotkało się na pierwszym treningu PGE Atomu Trefla. Trener Lorenzo Micelli nie może skorzystać z: Izabeli Bełcik, Klaudii Kaczorowskiej, Mai Tokarskiej, Agaty Durajczyk i Katarzyny Zaroślińskiej, które znajdują się w kadrze Polski. Do tego brakuje trzech zagranicznych siatkarek. – Trenujemy w okrojonym składzie, ale chcę zaznaczyć, że nie będzie miało dla mnie znaczenia to, w jak mocnych zespołach narodowych występują brakujące siatkarki. Jeśli któraś osiągnie wiele ze swoją reprezentacją, to będzie dla nas świetna nowina, ale po powrocie będzie musiała pokazać się z równie dobrej strony w PGE Atomie Treflu Sopot – mówi Micelli.

Połowa siatkarek ćwiczących z drużyną to młode zawodniczki, które dostaną szansę na grę w drugiej drużynie. W drugiej części składu znalazła się niespodziewanie Milena Rosner. Dostałam propozycję trenowania z koleżankami w Atomie Treflu. Klub jest zainteresowany moją osobą, więc myślę, że dojedziemy do porozumienia – wyjaśnia swoją obecność na zajęciach Rosner.

34-letnia siatkarka, która ma w kolekcji mistrzostwo Europy z 2005 roku, wraca do treningów po roku przerwy, który zrobiła sobie po dwóch sezonach gry w Impelu Wrocław. – Miałam przerwę z powodów rodzinnych. W tym momencie postanowiłam wrócić do siatkówki. Złożyły się na to tęsknota do tego sportu, jak i propozycja z sopockiego klubu. Brakowało mi ruchu, siatkówki, koleżanek z boiska – mówi Rosner. – Przez ostatni rok starałam się jednak coś robić. Zaliczają się do tego ćwiczenia na siłowni, trochę roweru, ogólnie ćwiczenia wzmacniające – dodaje.Siatkarka, która ma za sobą także występy m.in. w Gedanii, Muszyniance, Spar Marichal Teneryfa (Hiszpania), Foppapedretti Bergamo (Włochy) i Dinamo Romprest Bukaresz (Rumunia), grała na pozycji przyjmującej. Jej powrót ma się wiązać jednak ze zmianą miejsca na boisku. W sopockim klubie miałaby pełnić rolę libero. – Muszę myśleć o pozycji libero ze względu na wzrost i to, że do gry wchodzą nowe, młode dziewczyny. Są one bardzo utalentowane i wysokie. Zresztą przez całą swoją karierę byłam siatkarką, która pomagała w grze defensywnej, więc zmiana na libero wydaje się naturalna – wyjaśnia Rosner.

Przypomnijmy, że PGE Atom Trefl pożegnał latem obie libero, które grały w drużynie przez dwa ostatnie sezony: Mariolę Zenik i Magdalenę Kuziak. W zamian zakontraktowano tylko Agatę Durajczyk. Razem z nowymi koleżankami Rosner będzie ćwiczyć do końca tygodnia. Później cała drużyna zacznie zajęcia indywidualne. Potrwają one około miesiąca. – Ufam każdej zawodniczce z mojej drużyny. Dlatego wiem, że pracę indywidualną wykonają najlepiej, jak potrafią, mimo że nikt nie będzie codziennie sprawdzał ich postępów – wyjaśnia Micelli.

Więcej w serwisie sport.trojmiasto.pl

źródło: sport.trojmiasto.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-08-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved