Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > Izabela Bełcik: Zagrałyśmy bardzo słabo

Izabela Bełcik: Zagrałyśmy bardzo słabo

fot. archiwum

Reprezentacja Polski poniosła pierwszą porażkę w tegorocznej edycji WGP, przegrywając z Portoryko. - Przegrana boli, ale musimy skoncentrować się na kolejnym spotkaniu - powiedziała na konferencji prasowej kapitan biało-czerwonych Izabela Bełcik.

Po serii zwycięstw w końcu musiała nadejść pierwsza porażka. Słabsza dyspozycja Polek przypadła na mecz przeciwko reprezentacji Portoryko. Podopieczne Piotra Makowskiego zaprezentowały się znacznie gorzej aniżeli w poprzednich konfrontacjach, o czym otwarcie powiedziała kapitan zespołu Izabela Bełcik. Grałyśmy bardzo źle zwłaszcza w trzecim przegranym bardzo wysoko secie. W naszym zespole szwankowało przyjęcie, wobec czego nie mogłyśmy prowadzić gry kombinacyjnej – analizowała po meczu doświadczona rozgrywająca.

Portorykanki dobrze czytały momentami bardzo uproszczoną grę Polek i często zatrzymywały nasze skrzydłowe na siatce. Trener Makowski przyznał, że to właśnie blok i zagrywka są tymi elementami siatkarskiego rzemiosła, w których rywalki przeważały niemal przez całe spotkanie. – Portorykanki rozegrały świetny mecz. Zaimponowały zwłaszcza silną zagrywką, która powodowała w naszych szeregach problemy z dokładnym przyjęciem. Skuteczne były także w bloku. Widać, że doświadczenie, które te zawodniczki zdobywają sukcesywnie na europejskich parkietach, procentuje. Efekty widzieliśmy dziś na boisku – zakończył selekcjoner reprezentacji Polski.

Radości ze zwycięstwa nie kryła kapitan drużyny z Portoryko – Yerimar Rosa.Jesteśmy szczęśliwe. Polska to drużyna światowej czołówki, dlatego tym bardziej cieszy nas to zwycięstwo. Przekonałyśmy się, że potrafimy pokazać dobrą siatkówkę przeciwko lepszym zespołom.W podobnym tonie wypowiedział się trener Jose Mieles.Potrzebowaliśmy znaczącego sukcesu, który dałby nam pozytywny impuls do dalszej pracy. Takim bodźcem z pewnością będzie wygrana z reprezentacją Polski, która mimo porażki jest wielkim zespołem – mówił. Selekcjoner rywalek przyznał również, że jego zespół świetnie radził sobie z przyjęciem zagrywki. Wyróżnił także jedną ze swoich podopiecznych. – Nasze przyjęcie funkcjonowało doskonale i jest to dla nas bardzo ważne. W końcu od przyjęcia zagrywki rozpoczyna się każda akcja. Zwycięstwo w dużej mierze zawdzięczamy znakomitej postawie Kariny Ocasio, która zagrała fenomenalnie i zdobyła dla nas aż 24 punkty – powiedział Jose Mieles na pomeczowej konferencji.

źródło: FIVB, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Grand Prix

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-08-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved