Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > AZS KSZO rozpoczął przygotowania bez Moniki Naczk

AZS KSZO rozpoczął przygotowania bez Moniki Naczk

fot. archiwum

Dziesięć zawodniczek wzięło udział w pierwszych po wakacyjnej przerwie zajęciach beniaminka Orlen Ligi. Przez najbliższe półtora tygodnia ekipa Dariusza Parkitnego pracować będzie na własnych obiektach. Z gry w zespole beniaminka zrezygnowała Monika Naczk.

Kadra, którą aktualnie dysponuje ostrowiecki szkoleniowiec, dzieli się na pięć nowo pozyskanych siatkarek (rozgrywająca Marta Wójcik, środkowa Aneta Duda, przyjmujące Klaudia Grzelak i Joanna Kuligowska oraz libero Dominika Nowakowska) oraz pięć ze „starego” składu (Katarzyna Brojek, Barbara Bawoł, Ewelina Tobiasz, Małgorzata Ścibisz i Kamila Ganszczy). Do jej skompletowania brakuje jeszcze jednej atakującej i – po niespodziewanej rezygnacji z gry w Ostrowcu Moniki Naczk – środkowej. – Chcielibyśmy również wzmocnić rywalizację na przyjęciu, ale wszystko zależeć będzie od czynników finansowych – mówi trener Dariusz Parkitny. Działacze rozpoczęli poszukiwania zawodniczek, które mogłaby uzupełnić kadrę, jednak nie jest to proste. Najprawdopodobniej nową środkową ostrowieckiego klubu zostanie zawodniczka z zagranicy.

Z zespołem po wywalczeniu awansu do Orlen Ligi pożegnały się: Dorota Dydak (studia), Natalia Piekarczyk (MKS Dąbrowa Górnicza), Magdalena Soter (Chemik II Police), Małgorzata Ślęzak (ŁKS Łódź) i Kinga Hatala (Muszynianka Muszyna). Ponadto Iwona Kosiorowska objęła stanowisko prezesa klubu. Zespół w sezonie 2014/2015 poprowadzi trener Dariusz Parkitny, który będzie miał w sztabie szkoleniowym także Bartłomieja Piekarczyka i Rafała Dytkowskiego.

Przez kolejne dziesięć dni jego podopieczne czeka seria treningów na własnych obiektach. – Skupiamy się głównie na pracy nad siłą i motoryką, żeby złapać moc przed wyjazdem na zgrupowanie. Planujemy serię zajęć na siłowni, popływamy na kajakach na „Gutwinie” i będziemy to przeplatać treningami z piłką na boiskach piaszczystych – zapowiada szkoleniowiec.12 sierpnia ostrowiecka ekipa wybierze się na jedenastodniowe zgrupowanie do Szczyrku. We wrześniu weźmie udział w trzech turniejach towarzyskich (kolejno: w Stalowej Woli, Trzciance i Rzeszowie), a na tydzień przed inauguracją ligowego sezonu we własnej hali odbędzie próbę generalną z Budowlanymi Łódź lub Legionovią. Pierwszy historyczny pojedynek w siatkarskiej elicie KSZO rozegra w pierwszą sobotę października – podejmie brązowego medalistę minionych rozgrywek Atom Trefl Sopot.

 

źródło: Echo Dnia, sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-08-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved