Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > WGP, gr. R: Meksyk bez szans w starciu z Czechami

WGP, gr. R: Meksyk bez szans w starciu z Czechami

W meczu grupy R rozgrywanym w Brnie gospodynie łatwo rozprawiły się z przeciwniczkami. Czeszki ani razu nie pozwoliły przeciwniczkom na przekroczenie progu dwudziestu punktów. W trzech setach z Algierią rozprawiły się też reprezentantki Kazachstanu.

Faworytki turnieju w Brnie, reprezentantki Czech, potwierdziły opinie fachowców i odniosły kolejne zwycięstwo. Tym razem siatkarki Carlo Parisiego w trzech setach rozprawiły się z Meksykankami. W pierwszej odsłonie zawodniczki zza naszej południowej granicy pomęczyły rywalki zagrywką. Dobrze w tym elemencie radziła sobie Lucie Smutna, która zdobyła dwa oczka. Przeciwniczki tylko okazjonalnie zdobywały punkty dzięki własnej dobrej grze i tym samym musiały pogodzić się z porażką 14:25. W secie numer dwa Czeszki zagrały bardziej rozluźnione i pozwoliły ekipie z Meksyku na nieco więcej. W ataku nieźle spisywała się Andrea Rangel oraz wprowadzona z ławki rezerwowych Gema Leon. W odpowiedzi na mocne zbicia Meksykanek gospodynie poprawiły grę w obronie i bloku. W tym pierwszym elemencie błyszczała libero Marketa Chlumska, natomiast w bloku punktowała Veronika Trnkova. W kontrach nie do zastąpienia była liderka zespołu, Aneta Havlickova, która zapewniła Czeszkom wygraną 25:18.

W trzeciej odsłonie siatkarki z Ameryki Środkowej zagrały jeszcze lepiej niż w drugiej. Dokładne przyjęcie pozwalało Meksykankom na wyprowadzanie coraz bardziej kombinacyjnych akcji, z których odczytaniem problemy miał czeski blok. Podopieczne trenera Parisiego nie wpadły jednak w panikę, lecz coraz więcej piłek kierowanych było do egzekutorki Havlickovej. Ta nie myliła się z prawego skrzydła i po raz kolejny niemal w pojedynkę rozstrzygnęła losy meczu (25:19). – To był trudniejszy mecz niż nasze wczorajsze starcie. W każdym z setów było kilka długich wymian, a rywalki nie oddały nam meczu za darmo. Teraz musimy się skupić na kolejnym spotkaniu – powiedziała Marketa Chlumska.Nie jestem zadowolony z tego meczu, ponieważ wiem, że możemy grać lepiej. Przegrane nigdy nie są dobre dla zespołu, ale tym razem wiele się nauczyliśmy od Czeszek – przyznał trener Meksyku, Jorge Azair.

Czechy – Meksyk 3:0
(25:14, 25:18, 25:19)

Składy drużyn:
Czechy: Trnkova (5), Havlickova (19), Smutna (4), Kvapilova (7), Sajdova (1), Havelkova (7), Chlumska (libero) oraz Vyklicka, Dostalova, Vanzurova (6) i Vincourova
Meksyk: Leon (5), Resendiz (1), Rangel (9), Segura (3), Sainz (5), Valle (1), Solis (libero) oraz Rios (3), Frias, Orellana i Hernandez

Pierwszy set pojedynku Kazachstan – Algieria to zupełna dominacja tej pierwszej drużyny. Podopieczne trenera Gutora grały swoje, nie zważając na rywalki. Algierki natomiast zupełnie nie mogły odnaleźć się na boisku, atakujące nie kończyły akcji, popełniały bardzo dużo błędów, co nie stanowiło zagrożenia dla Matwejewej i spółki. Kazaszki wykorzystywały swoją przewagę na siatce, blokując wiele ataków przeciwniczek, niemal tyle samo broniąc też w polu i zdobywały punkty seriami, co zakończyło się ich niezwykle wysoką wygraną w partii premierowej.

Reprymenda, jaką sprawił swojej drużynie w czasie przerwy trener Algierii, podziałała mobilizująco na zespół i choć to nadal Kazachstan przewodził grze, to przeciwniczki nie pozwoliły Kazaszkom już tak szybko odskoczyć. Kończone przez Abderrahim ataki zupełnie odmieniły obraz gry po algierskiej stronie boiska. Nie wystarczyło to jednak by bardzo zagrozić przeciwniczkom, które spokojnie prowadziły grę i wygrały także w tej odsłonie.

Algierki walczyły do samego końca, a w secie trzecim już przez cały czas stanowiły dla rywalek równego przeciwnika. Duży wpływ na ten stan rzeczy miała Boukhima, skutecznie grająca blokiem, a także Mezemate. Im bliżej końca, tym bardziej jednak odjeżdżać zaczęły reprezentantki Kazachstanu, które gdy złapały wiatr w żagle, nie pozwoliły sobie na pomyłki i wygrały w całym meczu 3:0.

Kazachstan – Algieria 3:0
(25:8, 25:19, 25:17)

Kazachstan: Mudrickaja (6), Anarkułowa (9), Anarbajewa (7), Omelczenko (7), Iszimcewa (1), Matwejewa (11), Storożenko (libero) oraz Issajewa (3), Lukomskaja (1), German (1) i Fendrikowa
Algieria: Abderrahim Y. (8), Abderrahim M., Boukhima (7), Kahina (1), Mezemate (6), Oulmou (4), Mansouri (libero) oraz Hammouche, Magnana, Aissou i Miloud