Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > WGP, gr. M: Siatkarki Portoryko pokonały 3:0 Peru

WGP, gr. M: Siatkarki Portoryko pokonały 3:0 Peru

W drugim piątkowym meczu w peruwiańskim Trujillo reprezentacja gospodyń uległa w trzech setach drużynie Portoryko. Siatkarki z Ameryki Środkowej po czterech meczach mają na koncie 9 punktów i coraz większe szanse na grę w Koszalinie.

Reprezentacje Peru i Portoryko wcześniej trzykrotnie mierzyły się w Igrzyskach Panamerykańskich i za każdym razem górą były te drugie. Także i mecz w ramach World Grand Prix rozpoczął się lepiej dla siatkarek Portoryko, które przez cały czas miały kilkupunktowe prowadzenie. W końcówce rywalki zdołały jednak doprowadzić do wyrównania 22:22. To było jednak wszystko, na co było je stać, bowiem w ostatnich akcjach nie do zatrzymania była Yarimar Rosa, która dała wygraną swojej drużynie.

W drugim secie siatkarki Portoryko nie dały już Peruwiankom najmniejszych szans. Ich dominacja na boisku była widoczna od pierwszych akcji. Gdy na tablicy widniał wynik 20:10, gospodynie, za sprawą Angely Leyvy i Carly Ruedy, starały się odrobić straty. Na niewiele się to jednak zdało, bowiem Aurea Cruz poprowadziła swoją drużynę do wygranej 25:16.

Chociaż siatkarkom Peru nie udało się wygrać drugiej partii, to w trzeciej odsłonie kontynuowały dobrą grę z końcówki seta. Portorykanki powoli jednak odrabiały straty i ostatecznie doprowadziły do wyrównania 18:18. W końcówce seta, prowadzone przez Aureę Cruz, kontynuowały dobrą grę i zwyciężyły 25:22, a w całym meczu 3:0.

Ta wygrana jest dla nas bardzo ważna, bo wciąż mamy szansę na grę w turnieju w Polsce – powiedziała Yarimar Rosa.Wierzę, że musimy poprawić jeszcze kilka rzeczy w naszej grze, np. zagrywkę – dodała.

Peru – Portoryko 0:3
(23:25, 16:25, 22:25)

Peru: Rueda (12), Muñoz (4), Urrutia (7), Frias (6), Leyva (10), Ortiz (5), Acosta (libero) oraz Palma, Almeida i Camet (1)
Portoryko: Mojica (2), Rosa (8), Cruz (14), Ocasio K. (12), Oquendo (15), Ocasio S. (8), Seilhamer (libero) oraz Venegas i Valentin