Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Tyszanie skompletowali skład na II ligę

Tyszanie skompletowali skład na II ligę

fot. archiwum

Zeszłoroczny beniaminek I ligi, TKS Tychy, w nadchodzących rozgrywkach zagra na drugoligowych parkietach. W porównaniu z zeszłorocznym składem w drużynie zostało tylko czterech zawodników, natomiast wśród nowych twarzy zdecydowanie króluje młodość.

Tyski Klub Siatkarski w poprzednich rozgrywkach nie prezentował się zbyt dobrze. Siatkarze prowadzeni przez Grzegorza Słabego po rundzie zasadniczej zajmowali ostatnie miejsce w pierwszoligowej tabeli, mając na swoim koncie 14 punktów i tylko pięć zwycięstw. Tyszanie pokazali pełnię swoich umiejętności dopiero w rundzie play-off, gdzie w czterech spotkaniach rozprawili się z AGH Kraków. Mimo utrzymania się w lidze działacze śląskiego klubu zdecydowali się odsprzedać miejsce na zapleczu ekstraklasy, ponieważ nie byli w stanie zebrać wystarczająco dużego budżetu na budowę drużyny mogącej z sukcesami walczyć na tym szczeblu rozgrywkowym. Licencję od tyszan kupiła ekipa z Rzeczycy, co spowodowało zamianę ligowych miejsc.

Po roku przerwy TKS wrócił do II ligi, w której nie będzie jednak faworytem. Ekipa z Tychów przeszła gruntowną przebudowę – ze składu z zeszłego roku w drużynie zostało tylko czterech graczy. Są nimi: przyjmujący Jacek Pić i Damian Miller, rozgrywający Jakub Nowosielski oraz libero Adam Szymczak. Pozostałych dziewięciu zawodników to nowe twarze, choć niektórzy mieli już okazję występować w barwach TKS-u. Liczną grupę siatkarzy Tyskiego Klubu Siatkarskiego stanowić będą wychowankowie MOSM-u Tychy – do klubu ściągnięto aż pięciu. Oprócz wymienionego już wcześniej Szymczaka w II lidze zagra przyjmujący Rafał Szczepanek, libero Przemysław Gepfert, środkowy Paweł Sosna oraz atakujący Karol Tarnowski. Kolejnym młodym zawodnikiem w TKS-ie będzie sprowadzony z Norwida Częstochowa Tomasz Głód. Mierzący 195 centymetrów wzrostu zawodnik występuje na pozycji atakującego. Na środku siatki, oprócz powracającego po rocznej przerwie Michała Dytko i młodego Sosny zagra także Paweł Cieślar. Były zawodnik m.in. Czarnych Katowice i Rafako Racibórz mierzy 196 centymetrów wzrostu. Z Nowosielskim o miano pierwszego rozgrywającego powalczy Konrad Krzywiecki, natomiast skład został domknięty dzięki zakontraktowaniu przyjmującego Macieja Kowalonka. Roszada nastąpiła także na stanowisku pierwszego szkoleniowca. Posadę trenera Słabego zajął jego dotychczasowy asystent – Marcin Nycz.

Skład TKS-u Tychy w sezonie 2014/2015:
Rozgrywający:
Jakub Nowosielski
Konrad Krzywiecki
Środkowi:
Michał Dytko
Paweł Sosna
Paweł Cieślar
Atakujący:
Karol Tarnowski
Tomasz Głód
Przyjmujący:
Damian Miller
Jacek Pić
Maciej Kowalonek
Rafał Szczepanek
Libero:
Adam Szymczak
Przemysław Gepfert
Trener:
Marcin Nyczźródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-08-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved