Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > Piotr Makowski: Mimo wygranej nie graliśmy dobrze

Piotr Makowski: Mimo wygranej nie graliśmy dobrze

fot. Mariusz Federowicz

Polki mogą zapisać kolejne zwycięstwo na swoim koncie w tegorocznym World Grand Prix. Tym razem pokonały reprezentantki Kuby 3:0. - To był dzień Malwiny Smarzek - chwali koleżankę z zespołu kapitan biało-czerwonych, Izabela Bełcik.

Pomimo wygranej Piotr Makowski po raz kolejny z chłodną głową ocenił występ swoich podopiecznych. – Jesteśmy szczęśliwi z powodu wygranej, ale nie graliśmy dziś dobrze. Nasze przyjęcie nie było poprawne i wciąż musimy nad tym pracować – stwierdził na konferencji prasowej. Kapitan reprezentacji Polski Izabela Bełcik zaznacza, że kiedy zespół poprawił zagrywkę, mógł pokazać swoją siatkówkę. – To był dzień Malwiny Smarzek i wygrałyśmy kolejny mecz. Popełniłyśmy wiele błędów w polu serwisowym, ale udało nam się je wyeliminować, mogłyśmy pokazać naszą prawdziwą, dobrą siatkówkę – stwierdziła rozgrywająca biało-czerwonych.

W drużynie Kuby występują bardzo młode siatkarki. Atakująca Melissa Vargas ma tylko 14 lat, co podkreślał po meczu trener Juan Carlos Gala.Mamy bardzo młodą drużynę. Musimy pracować nad tym, jak zachowywać się w trudnych dla nas momentach. Moje podopieczne mogą się dużo nauczyć dzięki występom w World Grand Prix – stwierdził kubański szkoleniowiec. Jego zdanie podziela przyjmująca Kubanek Sulian Matienzo.Jesteśmy młode i pokazałyśmy nasze umiejętności w dwóch pierwszych setach, których końcówki niestety przegrałyśmy. Musimy się uczyć i poprawiać z meczu na mecz – dodała.

źródło: FIVB, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Grand Prix, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-08-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved