Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Piotr Gruszka: Zadaniem trenera nie jest zaspokojenie swoich ambicji

Piotr Gruszka: Zadaniem trenera nie jest zaspokojenie swoich ambicji

fot. archiwum

- Zbudowałem jednak drużynę z ludzi, z którymi chciałem pracować i to był dla mnie priorytet. Teraz życzyłbym sobie, żebyśmy razem ten sezon skończyli - powiedział Piotr Gruszka, nowy trener BBTS-u Bielsko-Biała.

Piotr Gruszka, który zdecydował się rozpocząć nowy etap w swoim życiu, w nadchodzących rozgrywkach PlusLigi wystąpi w nowej roli, jako szkoleniowiec BBTS-u Bielsko-Biała. Były kapitan reprezentacji Polski przyznał, że nie trzeba było długo go namawiać do podjęcia takiej decyzji, choć dogrywanie wszystkich szczegółów trochę trwało. – Nie ukrywam, że najpierw chciałem zobaczyć, jak to wszystko w klubie wygląda. Organizacja, plany na przyszłość itd. – powiedział w rozmowie. – Dla mnie to jest nowość i wolałem być ostrożny. Zbudowałem jednak drużynę z ludzi, z którymi chciałem pracować i to był dla mnie priorytet. Teraz życzyłbym sobie, żebyśmy razem ten sezon skończyli, bo z trenerami różnie bywa. Zawsze przecież najłatwiej zwolnić szkoleniowca (śmiech) – żartobliwie podsumował.

Zespół z Bielska-Białej w poniedziałek rozpoczyna swoje przygotowania do rozgrywek. – To dla mnie wyzwanie i odpowiedzialność, której się nie boję, ale mam jej świadomość. Mam nadzieję, że ta stworzona grupa będzie się dobrze czuła sama w sobie i we współpracy ze mną. Chcę pomóc tym chłopakom. Zadaniem trenera nie jest zaspokojenie swoich ambicji, a pomoc w realizacji celów poszczególnych siatkarzy i całej drużyny. Chcę, by poczuli, że ten sezon im coś da – deklarował nowy szkoleniowiec jeszcze przed pierwszym treningiem.

Trzeba przyznać, że skład, jakim dysponować będzie Piotr Gruszka, zmienił się dosyć diametralnie. Do gry w zespole udało się przekonać dobrze znanego na polskich parkietach Siergieja Kapelusa, doświadczonego Bartłomieja Neroja czy świetnie rokującego Wojciecha Ferensa. Także Polański, Pilarz i Sobala wydają się być zawodnikami gwarantującymi większą stabilizację poziomu. – Cieszę się, że chłopaków, którzy zdecydowali się tu grać, nie trzeba było długo namawiać. Chcieli ze mną pracować i grać w tym klubie. Chociaż wielu dziwiło się przyjściu Wojtka Ferensa, a on sam zapewniał, że chce grać w BBTS-ie i się rozwijać. Wierzę, że mu w tym pomogę. Kolejnym plusem zbudowanej grupy jest to, że praktycznie wszyscy się znają z przeszłości, z innych klubów. Mam nadzieję, że ta ciekawa grupa z papieru przełoży się na ciekawy zespół na boisku – zakończył Gruszka.Cały wywiad Jakuba Bochenka w serwisie katowickisport.pl

źródło: katowickisport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2014-08-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved