Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > MŚ U-19: Polacy wyeliminowani z turnieju

MŚ U-19: Polacy wyeliminowani z turnieju

W rozgrywanym w ramach 2. rundy mistrzostw świata U-19 w Porto meczu Polaków z Holendrami lepsza okazała się para Bouter/Van Steenis. Oznacza to, że w rywalizacji o awans do finału turnieju zabraknie reprezentantów Polski.

Polacy jeszcze przed pierwszym gwizdkiem spotkania stawiani byli w roli faworytów. Rozstawieni z numerem 8. wydawali się zdecydowanymi pretendentami do awansu do kolejnej rundy. Na ich drodze stanęli jednak Holendrzy, którzy mimo 36. numeru rankingowego zdołali odnieść zwycięstwo w dwóch setach. Pierwszą partię rozstrzygnęli na swoją korzyść bardzo szybko. Para Bouter/Van Steenis okazała się lepiej dysponowaną w każdym siatkarskim elemencie, a sposobu na ich zatrzymanie nie mogli znaleźć nasi reprezentanci. Nie mogło się to zatem skończyć inaczej niż tryumfem holenderskiego zespołu 21:15. W drugiej odsłonie Mateusz Łysikowski i Jakub Jetke zdołali się pozbierać i postawili przeciwnikom zdecydowanie trudniejsze warunki. Walczyli zacięcie, jednak nie wystarczyło to do przedłużenia rywalizacji o kolejnego seta. Holendrzy wygrali 21:19 i to właśnie oni cieszyli się z awansu do 3. rundy, w której czekają na nich Austriacy – Johannes Kratz i Moritz Bernd Pristauz-Telsnigg. Polacy byli ostatnimi reprezentantami Polski występującymi w mistrzostwach świata U-19 w Porto.

Łysikowski/Jetke POL [8] – Bouter/Van Steenis NED [36] 0:2
(15:21, 19:21)