Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > GS Klagenfurt: Półfinał nie dla Polaków

GS Klagenfurt: Półfinał nie dla Polaków

Po zwycięstwie nad Niemcami, w ćwierćfinale Polacy spotkali się z Australijczykami. Po niezwykle emocjonującej końcówce drugiego seta Kapa/McHugh wyeliminowali Grzegorza Fijałka i Mariusza Prudla z turnieju Grand Slam w Klagenfurcie.

Już pierwsze piłki meczu pomiędzy parami Fijałek/Prudel i Kapa/McHuge zapowiadały wyrównaną rywalizację. Od stanu 4:4 inicjatywę przejęli Polacy, zdobywając cztery punkty w czterech kolejnych akcjach (8:4). Na przerwie technicznej polski duet prowadził natomiast już tylko 11:10. Niedługo później fantastyczny blok wykonał Isaac Kapa, doprowadzając tym samym do remisu (12:12). Po dwóch świetnych zagrywkach Australijczycy wyszli na dwupunktowe prowadzenie (16:14), które utrzymali do końca pierwszej odsłony, wygrywając 21:18.

Początek drugiego seta to walka punkt za punkt, ale to Australijczycy gonili Polaków do stanu 7:7. Dobra postawa pomogła biało-czerwonym uzyskać przewagę 12:9 i stopniowo ją powiększać. Jednak Australijczycy, doprowadzając do remisu 18:18, ponownie pokazali, że nie bez powodu dotarli do III rundy rozgrywek w Klagenfurcie. Obie drużyny nie wykorzystywały wielu szans na skończenie drugiej partii. Punkty zdobywały głównie przy zagrywce rywali. Ostatecznie lepsi okazali się Australijczycy, wygrywając bardzo zaciętą końcówkę 30:28 i awansując tym samym do półfinału turnieju.

III runda:
Fijałek/Prudel POL [2] – Kapa/McHugh AUS [21] 0:2
(18:21, 28:30)

Polsko-niemiecki mecz w II rundzie turnieju w Klagenfurcie rozpoczął się od wyrównanej gry, jednak to biało-czerwoni prowadzili. Markus Böckermann i Mischa Urbatzka zdołali doprowadzić do remisu (8:8), po którym udany blok na swoim koncie zapisał Mariusz Prudel. Pierwsze prowadzenie Niemcy objęli po punktowej zagrywce (10:9), ale Polakom przed przerwą techniczną udało się złapać przewagę (11:10). Gra ponownie się wyrównała, jednak w końcówce lepsi okazali się Polacy. Set zakończył się udanym atakiem Grzegorza Fijałka (21:19). Początek drugiej partii miał podobny przebieg. Pary na zmianę obejmowały jednopunktowe prowadzenie, popełniały niewiele błędów. Na przerwie technicznej prowadzili Niemcy (11:10). Po autowym ataku Grzegorza Fijałka (18:15) Polacy skorzystali z przerwy, po której doprowadzając do remisu (18:18), pokazali swoje doświadczenie turniejowe. Po autowym ataku Böckermanna Polacy nie wykorzystali pierwszej piłki meczowej (20:20). Niemcy także nie wykorzystali szansy na przedłużenie rywalizacji, a finaliści ostatnich dwóch cyklów World Tour nie popełnili kolejny raz tego samego błędu, wygrywając seta 23:21 i całe spotkanie 2:0.