Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Daniel Górski: Serce było i jest za Polską

Daniel Górski: Serce było i jest za Polską

fot. archiwum

Daniel Górski wraca po wielu latach gry za granicą do naszego kraju. Od nowego sezonu będzie bronił barw I ligowego AGH 100RK AZS Kraków. - Jestem bardzo zadowolony, że wracam do Polski - podkreśla siatkarz, który rozmawiał również z klubami PlusLigi.

Po wywalczonym awansie z Czarnymi Radom do I ligi w sezonie 2011/2012 popularny „Góral” kontynuował swoją przygodę siatkarską w Europie, a także krajach Arabskich. – Po wywalczeniu mistrzostwa II ligi pojawiła się oferta z Francji z klubu Al Caudry, więc spróbowałem czegoś nowego. W trakcie sezonu jednak wyszły problemy organizacyjne, a także finansowe klubu i kolejny przystankiem w mojej karierze była drużyna z Libanu. Jak później się okazało, był to strzał w dziesiątkę – mówi w rozmowie z wksczarni.pl Daniel Górski.

Występujący w drużynie beniaminka ligi Tannourine znalazł się w najlepszej czwórce kraju, co było dla klubu ogromnym sukcesem. Efektem tak ciężkiej pracy zespołu, a także samego Daniela Górskiego było powołanie wychowanka Czarnych do kadry narodowej Libanu, a także oferta nowego kontraktu do mistrza Egiptu – Al Ahly. – Nie było mi nigdy dane zagrać w reprezentacji Polski. Kiedy pojawiła się oferta gry w kadrze Libanu, pomyślałem, że to może być wspaniała przygoda. Wiadomo, że serce było i jest za Polską, ale miałem możliwość zmierzenia się z wieloma silnymi reprezentacjami na świecie, jak Japonia, Iran czy np. Australia. Przeszliśmy dwie rundy w ramach eliminacji mistrzostw świata, a także zajęliśmy ósme miejsce w mistrzostwach Azji. Także był to ogromny sukces dla tej reprezentacji od blisko dwudziestu lat, a także dla mnie – dodaje Daniel Górski.

Dobre występy w kadrze, a także libańskiej lidze sprawiły, że zawodnikiem zainteresowane były drużyny z PlusLigi. W grę wchodzili dwaj beniaminkowie: Cuprum Lubin oraz Banimex Będzin, jednak siatkarz przystał na ofertę z I-ligowego AGH 100RK AZS Kraków. – Prowadziłem rozmowy z klubem z Będzina oraz Lubina, jednak nie doszliśmy do porozumienia. Całkowicie inaczej wyglądała sprawa w Krakowie. Klub mimo że w zeszłym sezonie zakończył sezon na miejscach spadkowych, to jednak utrzymał się w lidze, ponieważ I ligę udało się powiększyć. Zespół tworzony jest od nowa, widać pełen profesjonalizm wśród zarządu, który chce bardzo mądrze zbudować drużynę, która w nadchodzących rozgrywkach ma powalczyć o znacznie lepsze lokaty. Myślę, że jesteśmy w stanie podnieść wszystkim zespołom wymagania, jednak to wszystko zweryfikuje nadchodzący sezon – powiedział Daniel Górski.Mimo gry w lidze francuskiej, libańskiej, a teraz powrocie do Polski popularny „Góral” cały czas marzy o grze w barwach Czarnych Radom. – WKS jest bardzo bliski mojemu sercu. Tutaj rozgrywałem swoje najważniejsze mecze, tutaj mogłem poczuć ogromny doping „na plecach”. Pojawiła się również opcja, bym wraz z zespołem Roberta Prygla rozpoczął przygotowania do sezonu, ale wskutek podpisania umowy z zespołem z Krakowa jest to już niemożliwe – kończy Daniel Górski.

źródło: wksczarni.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-08-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved