Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Elżbieta Skowrońska zagra w lidze tureckiej z Kingą Kasprzak

Elżbieta Skowrońska zagra w lidze tureckiej z Kingą Kasprzak

fot. archiwum

Przyjmująca Elżbieta Skowrońska dość niespodziewanie pożegnała się z MKS-em Dąbrowa Górnicza. Ostatecznie Skowrońska zdecydowała się przenieść do tureckiego Çanakkale Belediyespor, z którym wcześniej kontrakt podpisała Kinga Kasprzak.

Elżbieta Skowrońska w ostatnich latach była ikoną klubu z Dąbrowy Górniczej. Wraz z ekipą z Zagłębia święciła największe triumfy, dwukrotnie zdobywając Puchar Polski (2012, 2013). Do każdego z pucharów Skowrońska dodatkowo dorzuciła nagrody indywidualne. W 2012 została uznana za najlepiej przyjmującą zawodniczkę rozgrywek, a rok później wybrano ją MVP.

Skowrońska pełniła funkcję kapitana ekipy z Dąbrowy Górniczej, a dodatkowo była podstawową zawodniczą drużyny. Dlatego gdy po zakończonym sezonie ligowym okazało się, że siatkarka opuszcza klub z Zagłębia, wielu kibiców przecierało oczy ze zdumienia. Skowrońska nie doszła do porozumienia z prezesem klubu i rozpoczęła poszukiwania nowego pracodawcy.

Doświadczona przyjmująca zdecydowała się na podpisanie kontraktu w Turcji z Çanakkale Belediyespor. W zeszłym sezonie nowa ekipa Skowrońskiej była beniaminkiem jednej z najsilniejszych lig i po rundzie zasadniczej zajmowała ostanie miejsce w tabeli. W tym prezes İsmet Güneşhan zapowiada, że jego drużyna będzie walczyć o wyższe cele.Skowrońska jest drugą Polką, która będzie występować w Çanakkale Belediyespor. Jak informowaliśmy wcześniej, pod koniec czerwca kontrakt podpisała Kinga Kasprzak. Oprócz Polek drużynę wzmocniła też dwudziestoczteroletnia rozgrywająca Merve Tanıl. Na kolejny rok w klubie zdecydowała się pozostać też libero Funda Bilgi.

Nowa drużyna Elżbiety Skowrońskiej i Kingi Kasprzak przygotowania do sezonu rozpocznie już 11 sierpnia.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-07-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved