Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Aneta Duda: Mam nadzieję, że wykorzystam szansę, którą dostałam

Aneta Duda: Mam nadzieję, że wykorzystam szansę, którą dostałam

fot. Damian Krzanowski / karpaty-krosno.pl

- Mam nadzieję, że nowe doświadczenie, jakim jest gra w najwyższej klasie rozgrywkowej, otworzy przede mną wiele możliwości na przyszłość, a ja ze swojej strony mogę obiecać tylko tyle, że będę na to ciężko pracować - mówi Aneta Duda.

W nowym sezonie Aneta Duda będzie reprezentowała barwy ekipy z Ostrowca Świętokrzyskiego. – Długo to pojęcie względne. Jak każdą decyzję, tak i tą musiałam na spokojnie przemyśleć, ale jej podjęcie nie zajęło mi dużo czasu – mówi zawodniczka zapytana, czy długo zastanawiała się nad przyjęciem propozycji beniaminka Orlen Ligi. Aneta Duda przyznała także, że bardzo ważnym czynnikiem w wyborze tego właśnie klubu było to, że będzie on grał w najwyższej klasie rozgrywkowej. – Ten fakt na pewno miał bardzo duży wpływ na przyjęcie propozycji z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Jednak nie był to jedyny argument, który wpłynął na moją decyzję – mówi.

Dla Anety Dudy występ w Orlen Lidze jest na pewno dużym krokiem w sportowej karierze. – Mam nadzieję, że wykorzystam dobrze szansę, którą dostałam i w Orlen Lidze będę mogła pokazać się się z dobrej strony. Mam również nadzieję, że nowe doświadczenie, jakim jest gra w najwyższej klasie rozgrywkowej, otworzy przede mną wiele możliwości na przyszłość, a ja ze swojej strony mogę obiecać tylko tyle, że będę na to ciężko pracować – nie ukrywa 25-letnia środkowa, która pochodzi z Wołomina. Aneta Duda ma za sobą występy w zespołach AZS-u AWF Poznań, Piasta Szczecin, Legionovii Legionowo i Chemika Police. Ostatni czas spędziła w Krośnie, gdzie walczyła o awans. Ostatecznie jednak się to nie udało, ale jak przyznaje, nie był to zły czas. – Niestety wywalczyć awansu z Karpatami się nie udało, ale i tak osiągnęłyśmy wielki sukces, dochodząc do tego etapu. Na początku sezonu nikomu nie przeszło przez myśl, że Karpaty Krosno będą wałczyły o awans, także uważam, że i tak zrobiłyśmy ogromną niespodziankę. Sezon w Krośnie wspominam naprawdę bardzo dobrze pod każdym względem – jeżeli chodzi o organizację, atmosferę, drużynę, wyniki na boisku, kibiców i całą resztę.

KSZO Ostrowiec Św. będzie kolejnym klubem w karierze Anety Dudy. Czy kolejna zmiana powoduje, że potem coraz łatwiej jest się zaaklimatyzować w nowym otoczeniu? – Na pewno za każdym kolejnym razem jest łatwiej, jednak nigdy do końca nie wiemy, czego się spodziewać i co nas czeka. Zazwyczaj nie miałam problemów z zaaklimatyzowaniem się w nowym miejscu, więc mam nadzieję, że tym razem będzie podobnie – mówi Duda, która zapytana o to, czego życzyć jej przed nowym sezonem, odpowiedziała: – Na pewno powodzenia i tego, żeby ten sezon wniósł same pozytywne rzeczy do mojego życia.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-07-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved