Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Jarosz trenerem Bielawianki, sporo zmian w jej składzie

Jarosz trenerem Bielawianki, sporo zmian w jej składzie

fot. archiwum

Sporo zmian zaszło w drużynie Beewatec Bielawianki Bester Bielawa. Jej nowym szkoleniowcem został Marcin Jarosz, a w jej składzie znalazło się kilku znanych zawodników z I oraz II-ligowych parkietów. Celem zespołu będzie awans do play-off.

Miniony sezon był bardzo nieudany dla Beewatec Bielawianki Bester Bielawa. Co prawda po fazie zasadniczej niewiele zabrakło jej, by znalazła się w czołowej piątce, dalej walczącej o awans do turnieju półfinałowego II ligi, ale później seria słabych występów spowodowała, że zespół spadł z tego szczebla rozgrywkowego. Jednak rozszerzenie I ligi spowodowało, że w niższej klasie rozgrywkowej pojawiło się kilka wolnych miejsc. Jedno z nich zajęła właśnie Bielawianka, a dzięki temu wciąż będzie mogła ona rywalizować na drugoligowym froncie. Działacze dolnośląskiego klubu wyciągnęli wnioski z poprzedniego niepowodzenia, a ich konsekwencją są spore zmiany, które zaszły w drużynie.

Kluczową jest roszada na stanowisku trenerskim. Dariusza Ratajczaka zastąpił Marcin Jarosz, który przez ostatnie lata prowadził świdnicką Avię. Najpierw wprowadził ją do I ligi, nie ponosząc w sezonie 2012/2013 żadnej porażki., następnie utrzymał zespół z lotniczego miasta na zapleczu PlusLigi, a teraz do sukcesu poprowadzić ma Bielawiankę.

W składzie zespołu z Bielawy także doszło do kilku znaczących zmian. Kontrakty z nim przedłużyło zaledwie pięciu zawodników – Alex Strubbe (atakujący), Łukasz Jurczyński i Tomasz Surtel (środkowi), Krzysztof Prokopowicz (przyjmujący) oraz Maciej Leński (rozgrywający). W dodatku do składu wraca wychowanek klubu, Mateusz Polakowski, który z Bielawianką wywalczył awans do II ligi, a następnie występował w III-ligowym ZTS-ie Ząbkowice Śląskie. Poza tym w ekipie prowadzonej przez trenera Jarosza znalazło się także miejsce dla innego wychowanka, Macieja Byczka. Ten grający na pozycji libero zawodnik ma na swoim koncie również występy w Norwidzie Częstochowa, a ostatnio wywalczył mistrzostwo juniorów Dolnego Śląska.Nowym rozgrywającym Bielawianki został Kamil Durski. Ten 21-letni siatkarz jest wychowankiem AKS-u Rzeszów, w barwach którego zdobywał medale mistrzostw Polski kadetów oraz juniorów. Ostatnio reprezentował barwy Wisłoka Strzyżów oraz Karpat Krosno. Sporym wzmocnieniem ekipy z Dolnego Śląska powinien być Michał Tomiałowicz. Ten doświadczony atakujący ma na swoim koncie występy między innymi w KS-ie Milicz oraz Victorii Wałbrzych, z którą w poprzednim sezonie wywalczył awans do I ligi. Wałbrzych na Bielawę zamienił także Grzegorz Kukla. Zawodnik ten już dwukrotnie wywalczył awans do I ligi (najpierw z KS-em Milicz, a następnie z Victorią), ale nie było dane mu zaprezentować się na zapleczu elity. Pod skrzydła trenera Jarosza trafi także Michał Glinka. Jest to doświadczony środkowy, który ma za sobą występy w Olimpii Sulęcin, Morzu Bałtyk Szczecin, Energetyku Jaworzno, KS-ie Milicz, a ostatnio w Olavii Oława. Ostatnim wzmocnieniem ekipy z Bielawy został Marek Wawrzyniak. W poprzednich rozgrywkach reprezentował on Czarnych Rząśnia. Ma na swoim koncie także występy w Kęczaninie Kęty i Ślepsku Suwałki oraz AZS-ie Olsztyn.

Podopieczni trenera Jarosza przygotowania do zbliżającego się sezonu rozpoczną 18 sierpnia. Przez dwa tygodnie będą trenowali raz dziennie, a w weekendy dwa razy dziennie na miejscowych obiektach. Później czeka ich seria sparingów. Po raz kolejny zagrają w grupie II , w której ich przeciwnikami będą między innymi: Gwardia Wrocław, AZS Zielona Góra i Astra Nowa Sól. Bielawianie nie ukrywają swoich wysokich aspiracji. – Mamy bić się o górę tabeli. Chcielibyśmy walczyć o jedno z dwóch miejsc premiujące awansem do turnieju półfinałowego – powiedział rzecznik klubu, Łukasz Gryś.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-07-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved