Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Czarni Rząśnia z nowym trenerem, spore zmiany w składzie

II liga M: Czarni Rząśnia z nowym trenerem, spore zmiany w składzie

fot. archiwum

Nowym trenerem Czarnych Rząśnia został Sławomir Augustyniak, który na tym stanowisku zastąpił Pawła Blomberga. Spore zmiany zaszły także w składzie drugoligowca z województwa łódzkiego. Do drużyny dołączyło sześciu nowych zawodników.

– Nie dogadaliśmy się z poprzednim trenerem co do warunków dalszej współpracy, choć uważamy go za świetnego fachowca, stąd zmiana – mówi cytowany przez serwis Radia Ziemi Wieluńskiej wiceprezes zarządu klubu, Lech Mikołajczyk. Nowy szkoleniowiec jest przede wszystkim kojarzony ze Skrą Bełchatów, gdzie najpierw grał, a potem trenował drugą drużynę i zespół Młodej Ligi.

– Już wcześniej prowadziliśmy rozmowy z prezesem Mikołajczykiem, z tym że tamten sezon już jakby ruszył, już było wszystko wiadomo, pracował trener Blomberg. Myślę, że w tym roku chyba nie do końca klub się porozumiał z trenerem i wykorzystałem moment. Dostałem propozycję i skorzystałem z niej – tłumaczy Augustyniak.

W zespole z Rząśni zmienił się nie tylko trener, bo spore roszady dotyczą także składu. Do drużyny dołączyli: Janusz Ignaciuk (atakujący – ostatnio SKS Hajnówka), Oskar Herman (rozgrywający – Norwid Częstochowa), Jakub Rohnka (przyjmujący – Krispol Września), Bartosz Konieczny (środkowy – MKS Kalisz), Tomasz Narowski (środkowy – Krispol Września) oraz Dawid Siwczyk (środkowy – Norwid Częstochowa). Ze składu z poprzedniego sezonu zostali: rozgrywający Bartłomiej Matejczyk, przyjmujący: Damian Pilarczyk i Michał Koźmiński, atakujący Bartłomiej Sikorski oraz libero Damian Mikołajczyk.

Podopieczni Sławomira Augustyniaka najpierw dostaną od trenera wytyczne dotyczące indywidualnych przygotowań, a od 11 sierpnia wznowią treningi. Udadzą się także na obóz do Zakopanego, gdzie zagrają sparingowy dwumecz z drugoligowym MOSiR-em Bochnia.źródło: inf. własna, radiozw.com.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-07-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved