Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Maciej Kosiak i Maciej Rudol akademickimi wicemistrzami świata

Maciej Kosiak i Maciej Rudol akademickimi wicemistrzami świata

fot. CEV

Maciej Kosiak i Maciej Rudol, którzy reprezentowali Polskę na Akademickich Mistrzostwach Świata w Porto, wracają do Polski ze srebrnymi medalami. W finale Polacy niestety musieli uznać wyższość niemieckiej pary, jednak i tak zanotowali spory sukces.

Maciej Kosiak i Maciej Rudol to aktualni mistrzowie świata do lat 23, nic więc dziwnego, że spośród czterech polskich par grających w Porto to oni mieli największe szanse na dostanie się do strefy medalowej. Szanse te wykorzystali, pokonując w meczu o awans do półfinału po zaciętym meczu niemiecką parę Poniewaz/Poniewaz 2:1 (21:19, 23:25, 15:13).

W półfinale biało-czerwoni spotkali się z Austriakami Dressler/Kunert. Kosiak i Rudol pewnie wygrali pierwszego seta do 14, w drugim jednak to rywale przejęli inicjatywę i wyrównali stan spotkania po wygranej 21:17. Znów do rozstrzygnięcia potrzebny był tie-break, którego na swoją korzyść wynikiem 15:8 rozstrzygnęli nasi reprezentanci.

W finale rywalami Polaków była inna niemiecka para Holler/Schroeder. W pierwszej partii Polacy nawiązali wyrównaną walkę, przegrali jednak do 18. W drugiej partii przewaga Niemców była już bardzo wyraźna, nasi siatkarze przegrali do 11 i zajęli ostatecznie drugie miejsce, zostając akademickimi wicemistrzami świta. Brąz przypadł amerykańskiej parze Lorenz/Carlson.Bartłomiej Kiernoz i Sebastian Sobczak oraz Aleksandra Filip i Izabela Soja uplasowali się na miejscach 13-16, miejsca 9-12 zajęły Dorota Strąg i Agata Oleksy.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-07-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved