Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Energetyk Poznań kompletuje skład na nowy sezon

II liga K: Energetyk Poznań kompletuje skład na nowy sezon

fot. Bernard Guziałek

Miniony sezon był bardzo udany dla poznańskiego Energetyka. Nic dziwnego, że większość siatkarek tego klubu zagra w nadchodzących rozgrywkach w wyższych ligach. Trener Nicola Vettori zbiera nowy skład na II-ligowe zmagania.

W minionym sezonie Energetyk Poznań zajął trzecie miejsce w grupie trzeciej II ligi. To najlepszy wynik w historii klubu. Przed drużyną ze stolicy Wielkopolski uplasowały się jedynie siatkarki Nike Węgrów i ŁKS-u Łódź. To zespoły, które w nadchodzących rozgrywkach zagrają na zapleczu ekstraklasy.

Dobra gra poznanianek zaowocowała tym, że… większość siatkarek z podstawowego składu Energetyka w nadchodzącym sezonie zagra w zespołach ORLEN Ligi i I ligi. Dobra gra podopiecznych trenera Nicoli Vettoriego została zauważona przez kluby z wyższych lig. Do bydgoskiego Pałacu odeszła środkowa Aleksandra Jurkojć. Na zapleczu ekstraklasy, w Jokerze Świecie zagra Hanna Łukasiewicz. Do I-ligowego klubu z Murowanej Gośliny przenoszą się Katarzyna Siwek i libero Martyna Tracz. Wiadomo również, że w nowym sezonie na II-ligowych parkietach nie zagra Laura Tomsia. Energetyk musi znaleźć także nową rozgrywającą. Aleksandra Pasznik ma zasilić I-ligowy Ekstrim Gorlice.

Przed włoskim szkoleniowcem Energetyka stoi trudne zadanie zbudowania nowej drużyny. Wiadomo już, że w Poznaniu zostaną: wychowanka klubu – atakująca Karolina Nowak, środkowa Patrycja Golak i przyjmująca Sylwia Grobys. Nie wiadomo jeszcze, czy na dalszą grę zdecydują się Malwina Konkolewska i Gracja Wierciszewska. Pewne natomiast jest, że skład Energetyka uzupełni kilka młodych siatkarek. – To będzie zupełnie nowy zespół. Mamy kilka młodych, utalentowanych dziewczyn. Nadal jednak poszukujemy zawodniczek właściwie na każdą pozycję – opowiada trener Nicola Vettori.Energetyk przygotowania do sezonu rozpocznie na własnych obiektach już 4 sierpnia. W drugiej połowie miesiąca siatkarki wszystkich grup wiekowych wyjadą na obóz do Zbąszynia. Nie ma zmian w sztabie szkoleniowym. Włoski szkoleniowiec Nicola Vettori poprowadzi zespół drugi sezon z rzędu. Pomagać mu będzie Dominik Hajduk.

Na co mogą liczyć w tym sezonie kibice w Poznaniu? – Cel, jaki sobie postawimy, wyjaśni się, gdy będziemy mieć skompletowany skład. Trwają jeszcze również rozmowy ze sponsorami – podkreśla Vettori, który w nadchodzącym sezonie oprócz zespołu seniorek poprowadzi w Energetyku również zespół młodziczek rocznika 2001.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-07-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved