Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Rozegrano kolejne turnieje eliminacyjne Rutnicki Cup

Rozegrano kolejne turnieje eliminacyjne Rutnicki Cup

fot. archiwum

Rozegrano kolejne turnieje eliminacyjne tegorocznej edycji Rutnicki Cup. Trzecia eliminacja odbyła się w Płotkach k. Piły. W Ponad 30-stopniowym upale walczyły 23 pary. Aż 45 duetów wzięło z kolei udział w czwartej eliminacji.

W Płotkach k. Piły zagrali zawodnicy z Poznania, Trzcianki, Wałcza, Krajenki, Jastrowia, Żnina oraz oczywiście z Piły. W turnieju grały także pary mieszane oraz jedna żeńska. Kilka duetów pilskich zaprezentowało wysoki poziom i w turnieju zajęło czołowe lokaty. Palące słońce sprawiło, że z meczu na mecz zawodnikom grało się coraz ciężej, ale wszyscy wytrwali do końca trzeciej eliminacji. Zwyciężyła para poznańska Bartosz Haberland i Mateusz Kiersznicki. Drugie miejsca zajął duet pilsko-poznański Łukasz Wiktorki i Tomasz Kapela. Trzecie miejsce przypadło zawodnikom z Piły – Marcinowi Kordialikowi i Marcinowi Bachmatiukowi. Czwarte dla pary z Trzcianki Mateusza Pleszewy i Jakuba Szarka.

Po Płotkach Rutnicki Cup zawitał do Chrzypska Wielkiego. Czwarta, przedostatnia eliminacja turnieju przyciągnęła aż 45 par. To absolutny rekord frekwencji. Pary przyjechały z Krotoszyna, Gorzowa Wlkp., Trzcianki, Czarnkowa, Nowego Tomyśla, Zbąszynia, Grodziska Wlkp., Krosna Odrzańskiego, Drezdenka, Lubasza, Gostynia, Międzyrzecza, Janowca Wlkp., Sulechowa oraz Poznania. 90 zawodników walczyło w 30-stopniowym upale o cztery najlepsze miejsce, które premiowane były awansem do zawodów finałowych. Najpierw systemem pucharowym wyłonione zostały 24 zespoły, które później w „brazylijce” walczyły o zwycięstwo. Na dwóch boiskach rozegrano około 70 meczów. Po kilku godzinach rywalizacji poznaliśmy zwycięzców. Wygrała para z Gorzowa Wlkp. Paweł Maciejewicz i Paweł Czapla. Drugie miejsce przypadło braciom z Krotoszyna, Kacprowi i Pawłowi Gajowczykom. Trzecie miejsce zajęli również zawodnicy z Gorzowa Wlkp., Maciej Stefaniak i Pawła Janas. Czwarte zajęła para kuzynów z Nowego Tomyśla Bartek i Damian Dury. Pierwsze cztery pary eliminacji pilskiej i chrzypskiej zagrają 27 lipca w turnieju finałowym w Zbąszyniu.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2014-07-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved