Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Kolejni zawodnicy dołączyli do Stali

Kolejni zawodnicy dołączyli do Stali

fot. archiwum

Coraz mniej niewiadomych jest w składzie Stali AZS PWSZ Nysa na nowy sezon. Do obsadzenia pozostała jeszcze luka na środku siatki, ale stanie się to już w trakcie przygotowań do sezonu. W zespole pojawiło się 5 nowych graczy.

Wcześniej informowaliśmy już, że Stal AZS PWSZ Nysa zakontraktowała trzech nowych siatkarzy, czyli Mateusza Zarankiewicza, Michała Makowskiego oraz Tomasza Kalembkę. Do tego grona dołączyło dwóch kolejnych zawodników. Pierwszym z nich jest Adam Rajski. To młody przyjmujący, który przez prezesa Stali porównywany jest do Wlazłego. – Jest wysoki i skoczny. Jeżeli będzie miał głowę do grania, to będzie o nim głośno – podkreślił Piotr Czuczman. Drugim jest Bartłomiej Dzikowicz, który ostatnio występował w drugoligowej Gwardii Wrocław. Ponadto działacze szukają jeszcze zawodnika na środek, ale wszystko wskazuje na to, że jego nazwisko poznamy dopiero w trakcie przygotowań zespołu z Opolszczyzny do zbliżającego się sezonu.

Nikłe szanse na grę w najwyższej klasie rozgrywkowej w połączeniu z ograniczonymi środkami finansowymi sprawiły, że nyscy działacze chcą stawiać na młodzież, która w Nysie ma rozwijać swoje siatkarskie umiejętności. – Nie mamy za bardzo możliwości na wejście do PlusLigi przez brak odpowiedniej hali. Miała ona być budowana w przyszłym roku, ale wszystko zostało odsunięte w czasie. Dlatego w każdym sezonie będziemy próbowali ściągać kilku juniorów, aby się ogrywali u nas w I lidze. Chcielibyśmy zostać kopalnią młodych talentów – powiedział Czuczman, prezes Stali.

Skład Stali AZS PWSZ Nysa na sezon 2014/2015:Rozgrywający: Patryk Szczurek, Mateusz Biernat
Atakujący: Mateusz Piotrowski, Mateusz Zarankiewicz
Środkowi: Mateusz Nożewski, Tomasz Kalembka
Przyjmujący: Dawid Bułkowski, Kamil Długosz, Adam Rajski, Michał Makowski, Bartłomiej Dzikowicz
Libero: Szymon Biniek

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-07-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved