Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Wilki Wilczyn chcą namieszać w II lidze

Wilki Wilczyn chcą namieszać w II lidze

fot. archiwum

Drugoligowe zespoły powoli przygotowują się do nadchodzącego sezonu. W Wilkach Wilczyn trwa szukanie wzmocnień. Zawodnicy zaczęli już także indywidualne treningi, by w lepszej formie zacząć ligowe zmagania.

Niewiele brakowało, by w poprzednim sezonie Wilki Wilczyn stały się rewelacją drugoligowych rozgrywek. Drużynie, która przez wielu wskazywana była jako chłopiec do bicia, bardzo mało zabrakło, by znalazła się w czwórce pierwszej grupy. Wystarczy wspomnieć, że wielkopolska ekipa ograła chociażby Olimpię Sulęcin i Morze Bałtyk Szczecin, czyli zespoły, które później rywalizowały w turnieju półfinałowym. Na rozkładzie miała także GTPS Gorzów Wielkopolski. Ale potraciła punkty z niżej notowanymi przeciwnikami, dlatego musiała walczyć o utrzymanie się na tym szczeblu rozgrywkowym. Uczyniła to bez większego trudu. W nadchodzącym sezonie Wilki mają być jeszcze groźniejszym rywalem dla najlepszych, bo ich apetyt rośnie w miarę jedzenia.

Obecnie trwa kompletowanie składu na nowy sezon. Klubowi działacze poszukują zawodników, którzy jeszcze bardziej wzmocnią drużynę. Pewne jest, że jej nowym graczem zostanie Wojciech Dziurkowski, który wcześniej bronił barw Krispolu Września. Poza tym do Wilczyna przenosi się Błażej Płomiński. To 19-letni rozgrywający, reprezentujący ostatnio Transfer Bydgoszcz. Rozmowy trwają również ze środkowymi. Pozyskanie nowych siatkarzy sprawić ma, że Wilki zadomowią się w czołówce tabeli. Nie oznacza to jednak, że klub zapomniał o miejscowych graczach. Wszystko wskazuje bowiem na to, że ci, którzy nie zmieszczą się w dwunastce walczącej w II lidze, otrzymają szansę gry o klasę niżej, ponieważ Wilki mają być zgłoszone także do rozgrywek na szczeblu wojewódzkim.

Poszczególni zawodnicy już rozpoczęli indywidualne przygotowania do sezonu. Cała drużyna na pierwszym treningu spotkać się ma 11 sierpnia. – Ciężko jest nam na chwilę obecną ocenić, jakie będą nasze możliwości, gdyż nie mamy informacji, jak będzie wyglądała grupa, w której zagramy, ale pewne jest, że w tym sezonie będziemy lepiej zorganizowani i przygotowani do sezonu – powiedział jeden z wyróżniających się zawodników w minionym sezonie, Karol Szlecht. Wiemy także, że Kibice są z nami i już z niecierpliwością czekają na pierwszy mecz, a ich obecność jest dla nas ogromnie istotna – są dla nas jak trzecie płuco. To pozwala nam realnie celować w czołowe lokaty – dodał.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-07-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved