Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Morze Bałtyk jednak w I lidze. Co z Caro Rzeczyca?

Morze Bałtyk jednak w I lidze. Co z Caro Rzeczyca?

fot. archiwum

Decyzją Zarządu PZPS zespół Morza Bałtyk Szczecin zagra jednak w I lidze mężczyzn. Dołączy on do 12 zespołów, które już wcześniej potwierdziły swój udział na tym poziomie rozgrywkowym. Liga ma jednak liczyć 14 zespołów - ostatnim może być... Caro Rzeczyca.

Zespół Morza Bałtyk Szczecin, podobnie jak Caro Rzeczyca, uczestniczył w turnieju finałowym o awans do I ligi mężczyzn, jednak odpadł już w fazie grupowej. Perspektywa wyższego budżetu i rozwoju siatkówki w Szczecinie oraz rezygnacja z gry w I lidze Karpat Krosno i TKS-u Tychy skłoniła jednak szczecińskich działaczy do złożenia wniosku w Polskim Związku Piłki Siatkowej o dołączenie zespołu do rozgrywek na tym poziomie.

We wtorek Zarząd PZPS pozytywnie rozpatrzył prośbę szczecinian i Morze Bałtyk obok dwunastu innych zespołów zagra w I lidze mężczyzn. To jednak nie koniec. Miejsce od TKS-u Tychy miał pozyskać zespół Caro Rzeczyca. Sytuacja zmieniła się jednak w ubiegłym tygodniu, klub spod Tomaszowa Mazowieckiego nie przesłał zgłoszenia do ligi i wydawało się, że w ogóle nie wystartuje w rozgrywkach szczebla centralnego. Okazuje się, że przyczyną wszystkiego są nieporozumienia w zarządzie klubu z Rzeczycy. Szybka reakcja działaczy LKS-u Łabędź Rzeczyca (który zgłasza do rozgrywek zespół Caro Rzeczyca) oraz pisma wysłane do PZPS spowodowały, że klub dostał dodatkowy czas na dopełnienie wszelkich formalności. Jeśli do końca lipca wszystkie dokumenty zostaną przesłane do PZPS-u, Caro Rzeczyca zagra w I lidze mężczyzn jako 14. zespół.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-07-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved