Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Final Six LŚ: Nagrody indywidualne rozdane, Sander objawieniem

Final Six LŚ: Nagrody indywidualne rozdane, Sander objawieniem

fot. FIVB

Taylor Sander to debiutant w Lidze Światowej, a jednocześnie zawodnik, którego nazwisko aż dwukrotnie padało podczas ceremonii wręczania nagród indywidualnych tegorocznej Ligi Światowej. Obok niego na podium stanęli Lucarelli, Lee czy Lucas.

Rozgrywki tegorocznej Ligi Światowej już za nami. Zmieniona formuła, sezon mistrzostw świata – wszystko to sprawiło, że kibice byli świadkami nieco innego turnieju niż dotychczas. Jak co roku była to też świetna okazja, by przetestować nowych, młodszych siatkarzy. Z pewnością o największym sukcesie może mówić John Speraw, który podczas turnieju finałowego zaprezentował kilku kandydatów do światowej klasy zawodników.

Ciekawą formą indywidualnego nagradzania zawodników wprowadzoną w tym roku było wybieranie najlepszej szóstki turnieju, zamiast tradycyjnie – najlepszych graczy w poszczególnych elementach siatkarskiego rzemiosła. I tak, bezapelacyjnie najlepszym przyjmującym został Taylor Sander. Dwudziestodwuletni Amerykanin zakończył turniej finałowy z wynikiem 66 punktów na koncie, ustępując jedynie Ghafourowi. W trzech ostatnich meczach atakował on z ponad 60-procentową skutecznością, zaś w spotkaniu finałowym stanowił, obok Matta Andersona, najpewniejszy filar drużyny, zdobywając 24 oczka. Drugim na tej pozycji został jego równolatek – Ricardo Lucarelli. Brazylijczyk już w ubiegłorocznych rozgrywkach „światówki” sygnalizował swój potencjał, w 2014 roku potwierdzając, że już teraz zalicza się do elity na tej pozycji. Co ciekawe, na pozycji środkowego stanęli obok siebie dwaj wielcy rywale rozgrywanego chwilę wcześniej finału. David Lee – ten, który znalazł sposób, aby najpierw zatrzymać na siatce Lucasa, a następnie także Sidão i Édera, uścisnął sobie dłoń z tym pierwszym. I rzeczywiście, obaj zasłużenie otrzymali to wyróżnienie, na przestrzeni całego turnieju finałowego prezentując się najlepiej i najrówniej. Jedynym nagrodzonym w drużynie gospodarzy okazał się Salvatore Rossini. Włoski libero przyjmował z niemalże 70-procentową poprawnością. Nie pomogło to co prawda całej reprezentacji, bowiem uplasowali się oni na najniższym stopniu podium, zawodnik ten nie krył jednak radości z indywidualnej nagrody. Najlepszym rozgrywającym wybrany został Marouflakrani. Irańczyk co prawda w meczu o 3. miejsce nie zaprezentował się najlepiej, jednak na długim dystansie trzynastu spotkań w ramach Ligi Światowej grał bardzo dobrze, prowadząc swój zespół do sensacyjnego miejsca w pierwszej czwórce. Z kolei jego vis a vis turnieju został Wallace. Brazylijczyk w finałowym spotkaniu był najlepiej punktującym w drużynie Bernardo Rezende, zdobył 16 oczek, z czego dwa blokiem. Wisienką na torcie pozostała nagroda MVP, którą wręczono Taylorowi Sanderowi.

Najlepsza szóstka turnieju:
Taylor Sander – najlepszy przyjmujący,
Ricardo Lucarelli – drugi najlepszy przyjmujący,
David Lee – najlepszy środkowy,
Lucas Saatkamp – drugi najlepszy środkowy,
Salvatore Rossini – najlepszy libero,
Marouflakrani – najlepszy rozgrywający,
Wallace – najlepszy atakujący.MVP – Taylor Sander

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-07-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved