Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Filippo Lanza: Jesteśmy dobrzy w podnoszeniu się po porażkach

Filippo Lanza: Jesteśmy dobrzy w podnoszeniu się po porażkach

fot. FIVB

Od maja trwała walka w tegorocznych rozgrywkach Ligi Światowej. Choć Włosi zagrali w turnieju finałowym przed własną publicznością, nie udało im się sięgnąć po końcowe zwycięstwo. - Chcieliśmy wywalczyć złoto - nie ukrywał Simone Buti.

USA, Brazylia, Włochy – tak prezentuje się końcowa kwalifikacja tegorocznej „Światówki”. Przed jej startem niewielu stawiało Amerykanów na najwyższym stopniu podium, a pretendentami do złota byli gospodarze Final Six – Włosi. Ci jednak po „laniu”, jakie sprawili im w półfinale Brazylijczycy, mogli walczyć tylko w finale pocieszenia. Ostatecznie na ich szyjach zawisły brązowe krążki. – Liga Światowa to świetny turniej, równie dobry jak mistrzostwa świata. Nadal jesteśmy ambitnym zespołem i myślimy o sobie, jako o drużynie, która może wygrywać w turniejach. Musimy to teraz udowodnić. W końcu zakończyliśmy nasze zawody zwycięstwem – ocenił Dragan Travica.

W meczu o trzecie miejsce reprezentacja Iranu nie zdołała już ugrać seta i pewnie triumfowali Azzurri. – Niestety, jesteśmy dobrzy w podnoszeniu się po sromotnych porażkach. Jesteśmy świetnym zespołem, nasz trener dokonał prawidłowych decyzji, każdy miał szansę zagrać i myślę, że zagraliśmy bardzo dobre spotkanie – powiedział po wywalczeniu trzeciego miejsca w Lidze Światowej Filippo Lanza.Zagraliśmy w tym meczu lepiej. Chcieliśmy wywalczyć złoto, ponieważ graliśmy u siebie we Włoszech, ale po porażce w półfinale mogliśmy jedynie dać z siebie wszystko w pojedynku o brąz – stwierdził natomiast Simone Buti.

Z pewnością Irańczyków można nazwać rewelacją tegorocznej Ligi Światowej. Choć od jakiegoś czasu zespół ten pukał do czołówki światowej, to jednak obecnie prezentuje cały wachlarz swoich umiejętności, sprawiając niemałe problemy najlepszym. Przekonali się o tym także Polacy, którzy do Florencji nie pojechali. – Jestem dumny mojego zespołu, ale nie jestem usatysfakcjonowany z naszej gry w dwóch ostatnich spotkaniach. Nie jest łatwo grać na takim wysokim poziomie każdego dnia, ale musimy się tego nauczyć. Będziemy ciągle próbować być lepszymi – powiedział trener irańskiej reprezentacji Slobodan Kovać.Nie jesteśmy źli, że przegraliśmy ten mecz, ponieważ to najlepszy w historii wynik, jaki reprezentacja Iranu osiągnęła w Lidze Światowej. W ubiegłym roku zajęliśmy dziewiąte miejsce i był to nasz pierwszy występ w tych rozgrywkach. Teraz zagraliśmy już w meczu o brązowy medal, to jest dla nas coś niesamowitego – stwierdził zadowolony libero Irańczyków Farah Zarif. Może w następnym roku uda nam się stanąć na podium. Gramy na bardzo dobrym poziomie, mamy świetnego trenera, dobrego rozgrywającego i blokującego, a także niesamowitego punktującego – Ghafoura – dodał.

źródło: FIVB, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-07-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved