Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga mężczyzn jednak bez Caro Rzeczyca?

I liga mężczyzn jednak bez Caro Rzeczyca?

fot. archiwum

Pod koniec czerwca informowaliśmy, że w I lidze M nie wystąpi zespół TKS Tychy, który swoje miejsce odstąpił Caro Rzeczyca. Sprawa wydawała się już zamknięta, jednak ostatecznie do porozumienia nie doszło, a zespół z Rzeczycy nie zgłosił się do rozgrywek.

30 czerwca podaliśmy informację o tym, że TKS Tychy nie zagra jednak z powodów finansowych w I lidze mężczyzn. Klub ze Śląska doszedł do porozumienia z Caro Rzeczyca i oba zespoły miały zamienić się miejscami – Caro miało zagrać w I lidze, a TKS w II lidze mężczyzn. – Jesteśmy przygotowani organizacyjnie do występów w I lidze mężczyzn. Trwają jeszcze prace nad budżetem, chcemy, by był jeszcze wyższy. Mamy sporą pomoc z urzędu gminy, w I lidze wydatki będą jednak większe – mówił wówczas trener Caro Rzeczyca, Jarosław Sobczyński.

10 lipca minął jednak termin zgłoszeń do rozgrywek ligowych, a zespół z Rzeczycy nie zgłosił się do dziś do I ligi mężczyzn. Jarosław Sobczyński nie odbiera telefonów, a z nieoficjalnych informacji wynika, że brak zgłoszenia nie jest wynikiem zaniedbania. Klub z Rzeczycy nie zdołał zebrać potrzebnego budżetu na występy w I lidze mężczyzn i wszystko wskazuje na to, że zabraknie go w ogóle w rozgrywkach szczebla centralnego.

Oznacza to, że mimo uchwały Zarządu PZPS pozwalającej na rozszerzenie składu I ligi mężczyzn do 14 zespołów, zagra w niej tylko 12 drużyn. Akces do tych rozgrywek zgłasza również Morze Bałtyk Szczecin, ale szanse na przyjęcie tego klubu do rozgrywek przez PZPS są znikome. Wydaje się, że jedynym rozwiązaniem dla szczecinian będzie… przejęcie miejsca po zespole TKS-u Tychy. Sprawa mocno się skomplikowała, ale według naszych informacji musi zostać rozwiązana w najbliższych dniach. W przeciwnym wypadku w I lidze mężczyzn w sezonie 2014/2015 zagra 12 zespołów.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-07-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved